Kūjo metikas Tomas Vasiliauskas ir rutulio stūmikas Karolis Maisuradzė iškovojo kelialapius į jaunimo olimpines žaidynes

Azerbaidžano sostinėje vykstančiose II jaunimo olimpinių žaidynių Europos zonos lengvosios atletikos atrankos varžybose du kelialapius į jaunimo žaidynes Kinijoje iškovojo kūjo metikas Tomas Vasiliauskas ir rutulio stūmikas Karolis Maisuradzė.
Kūjo metikas Tomas Vasiliauskas
Kūjo metikas Tomas Vasiliauskas / Alfredo Pliadžio (LTOK) nuotr.

Tomas Vasiliauskas geriausiu pirmuoju bandymu kūjį numetė 69,90 m ir užėmė septintąją vietą. Nuo trečiąją vietą užėmusio ruso Piotro Nekiporeco lietuvis atsiliko 5,07 m.

Nugalėjo čempionatų rekordą pagerinęs vengras Bence Halaszas (87,16 m), o antras liko ukrainietis Hlebas Piskunovas (78,69 m).

Rutulio stūmikas Karolis Maisuradzė finale įrankį nustūmė 17,75 m ir buvo dešimtas. Nors į jaunimo olimpines žaidynes šioje rungtyje Europai buvo skirti devyni kelialapiai, lietuvis važiuos į Kiniją, nes prieš jį buvo po du Rusijos ir Lenkijos sportininkus, o vienai šaliai vienoje rungtyje žaidynėse skiriama viena vieta.

Pergalę šioje rungtyje iškovojo čempionatų rekordą pagerinęs lenkas Konradas Bukowieckis (23,13 m), antras liko rumunas Andrei'us Raresas Toaderas (21,42 m), trečias – vokietis Mertenas Howe'as (20,32 m).

Kiti vakarinėse varžybose startavę lietuviai neįveikė atrankos varžybų barjerų: 200 m bėgime Gediminas Truskauskas (22.29 sek.) užėmė 9 vietą, Simona Galnaitytė (25,57 sek.) šioje rungtyje liko dvidešimt ketvirta, o 100 m barjeriniame bėgime startavusi Greta Plečkaitytė (14,34 sek.) liko dvidešimt antra.

Sekmadienį paskutinę varžybų dieną 800 m bėgimo finale dėl vieno iš trijų kelialapių į jaunimo olimpines žaidynes varžysis Benediktas Mickus.