Pernai Austra Skujytė sugrįžo į lengvosios atletikos varžybas po septynerių metų pertraukos, o dabar, po dar ilgesnio laiko tarpo be startų, varžybose pasirodė ir buvusi Lietuvos septynkovininkės varžovė Carolina Kluft.
Švedė iškovojo 2004 metų olimpinį auksą septynkovės rungtyje Atėnuose, kur mūsų A.Skujytė pelnė sidabrą.
C.Kluft per trumpą, bet įspūdingą karjerą dar iškovojo ir keturis pasaulio čempionės titulus (iš jų vieną uždarų patalpų), taip pat keturis Europos pirmenybių aukso medalius (iš jų du uždarose patalpose).
Vėliau švedė iš septynkovės pasuko į šuolių į tolį bei trišuolio rungtis, kuriose buvo arti aukščiausių apdovanojimų, bet jų nepelniusi baigė karjerą 2011 metais.
Kaip ir A.Skujytė, taip ir C.Kluft po daug metų pertraukos į varžybas sugrįžo stumti rutulio.
Švedė pasirodė kalėdinėse varžybose Bolnese, kur sportuoja ir jos vaikai.
C.Kluft nustūmė rutulį 11 metrų 11 cm ir lengvai laimėjo varžybas, pustrečio metro aplenkusi artimiausią varžovę.
„Netikėtas sugrįžimas“, – pranešė Švedijos žurnalistas Stefanas Holmas.
„O, Dieve. Tikrai maniau, kad niekas nepastebės, kad atliksiu metimą kartelį ar tris. Nemaniau, kad tai kažkur išlįs. Stefanas Holmas tikrai galėtų imtis svarbesnių reikalų. Geriau jau rašytų apie aktyvius lengvaatlečius, – „Aftonbladet“ citavo C.Kluft. – Buvo labai smagu. Ten buvo matavimai ir teisėjai, bet negalvojau, kad varžybų rezultatai kažkur pasirodys. Aš atlikau tris metimus stovėdama, nes supratau, kad visu greičiu toli nenumesiu. Aš numečiau tik 11 metrų, kita vertus, neliečiau keturių kilogramų rutulio nuo tada, kai baigiau varžytis septynkovėje, kuomet dar buvau 24-erių metų – o tai buvo prieš 20 metų.“
C.Kluft neigė, kad ateityje vėl pasirodys varžybose.
Pastaraisiais metais gyvenimas jai klostėsi permainingai, buvo nesėkmingas turizmo verslo etapas.
Tuo tarpu A.Skujytė baigusi karjerą pradėjo dirbti trenere.
46 metų lietuvė praėjusiais metais rutulį stūmė 14 m 82 cm ir pagerino savo amžiaus grupės rekordą.


