Lengvaatlečiai dalinasi kelialapius į Berlyną (nuotraukos)

Šeštadienį Kaune prasidėjo 86-asis Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, po kurio paaiškės šalies sportininkai, dalyvausiantys rugpjūčio 15 dieną Vokietijos sostinėje Berlyne prasidedančiame planetos čempionate. Pirmąją varžybų dieną paaiškėjo 20 rungčių šalies stipriausieji.
Tomas Intas iškovojo kelialapį į pasaulio čempionatą
Tomas Intas iškovojo kelialapį į pasaulio čempionatą. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Daugelis favoritų bei sezono lyderių neturėjo didesnių problemų kovodami dėl stipriausio Lietuvoje vardo.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Irina Krakoviak
Irina Krakoviak

Europos U23 čempionė Lina Grinčikaitė užtikrintai laimėjo 100 metrų bėgimą – 11,63 sekundės. Tarp vyrų nepralenkiamas buvo Rytis Sakalauskas – 10,48. 100 metrų su barjerais greičiausiai įveikė Sonata Tamošaitytė (13,73), 400 metrų – Agnė Orlauskaitė (54,17).

Įdomią kovą žadėjo 1500 metrų bėgimo starto protokolai, kur buvo įregistruotos Irina Krakoviak, Eglė Balčiūnaitė bei Vaida Žūsinaitė. Deja, dvi pastarosios nestartavo ir itin retai Lietuvoje startuojanti Irina nesunkiai nugalėjo – 4:18,21 minutės.

Įdomiai klostėsi 10 000 metrų bėgimas, kur vyrai ir moterys varžėsi kartu. Rasa Drazdauskaitė įveikė distanciją per 33:47,19 minutės, pasiekė savo asmeninį rekordą bei geriausių Lietuvos rezultatų sąraše pakilo į 5 vietą.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Raivydas Stanys
Raivydas Stanys

Pagrindiniu pirmosios varžybų dienos akcentu tapo ieties metiko Tomo Into pasirodymas. Paskutiniuoju, šeštuoju, bandymu Tomas įrankį nuskraidino 78,08 metro ir įvykdė pasaulio čempionato Berlyne normatyvą. Taip pat verta paminėti šuolininko į aukštį Raivydo Stanio stabilų rezultatą – jau ne pirmą kartą šiame sezone jis peršoko 2,24 metro. 400 metrų bėgimo distancijoje panevėžietis Domantas Žalga liko antras (48,87 sekundės), tačiau pasiekė naują šalies 16-mečių rekordą.

Sekmadienį lengvaatlečiai varžysis dar 22 rungtyse ir tuomet paaiškės galutinis rinktinės sąrašas pasaulio čempionate.

Visi pirmosios čempionato dienos rezultatai.