Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lengvaatlečiai Europos čempionate sieks ir pabrangusio Lietuvos rekordo

Airinė Palšytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Airinė Palšytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos lengvaatlečiai ketvirtadienį susirinko pasidalyti lūkesčiais prieš Europos lengvosios atletikos čempionatą Ciuriche. Aukščiausio lygio žemyno turnyre dėl asmeninių sezono rezultatų varžysis rekordinis lietuvių skaičius – 35-i. Vieni iš jų apie būsimus startus kalba užtikrintai ir taikosi aukštai, kiti tramdo jaunatvišką maksimalizmą ir kalba atsargiai. Visgi pasistengi ko bus, mat šiame Europos čempionate Lietuvos rekordas bus vertas daugiau nei anksčiau – 10 tūkst. litų premijos.

Europos lengvosios atletikos čempionatas prasidės jau rugpjūčio 12 dieną ir finišuos rugpjūčio 17-ąją. Lengvaatlečiai tikisi, kad Lietuvos sporto aistruoliai turės įdomią savaitę, tačiau apie galimus medalius kalba atsargiai. 

Federacija jaunimo nespaudžia

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis apie artėjantį Europos čempionatą kalba su šypsena ir tiki jaunatviška rinktine, tačiau būsimų medalių į kišenę nesideda: „ Į Ciurichą išvyksta kovoti net 35 sportininkai.  Jeigu mūsų sportininkai bent priartės prie asmeninių rekordų, tai nepadarys mums gėdos. Nenoriu užkrauti atsakomybės prieš čempionatą.“

Anksčiau viskas buvo užkraunama ant Virgilijaus Aleknos pečių, o dabar turime visą puokštę sportininkų.

Tiesa, išgirdęs savimi pasitikintį disko metiką Andrių Gudžių, E.Skrabulis leido sau pasvajoti apie du lietuvius ant tos pačios nugalėtojų pakilos – 23-ejų A.Gudžių ir 42-ejų Virgilijų Alekną.

Vyriausiasis Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės treneris Kęstutis Jezepčikas išskyrė aštuonis rinktinės narius, iš kurių tikimasi patekimo į finalinius varžybų etapus.

Tai Virgilijus Alekna, Andrius Gudžius, Airinė Palšytė, Zinaida Sendriūtė, Neringa Aidietytė, Rytis Sakalauskas, Agnė Šerkšnienė ir Dovilė Dzindzaletaitė.

„Manau, kad padidėjo mūsų vidutinio pajėgumo sportininkų. Tai yra maksimali įmanoma mūsų delegacija. Anksčiau viskas buvo užkraunama ant Virgilijaus Aleknos pečių, o dabar turime visą puokštę sportininkų. Manau, kad tai savaitė bus labai įdomi Lietuvos sporto gerbėjams“, – prognozavo rinktinės treneris.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Eimantas Skrabulis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Eimantas Skrabulis

Europos vicečempionas varžysis su kartele

Šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys yra vienas iš dviejų Lietuvos rinktinės medalininkų 2012 metų čempionate. Tuomet šuolininkas iškovojo Lietuvai sidabrą, o bėgikė Lina Grinčikaitė užsikabino bronzos medalį.

Psichologiškai esu sustiprėjęs. Aš nematau konkurentų, tik kartelę

Sportininko asmeninis rekordas yra 2 m 31 cm, tačiau R.Stanys su nerimu spėja, kad tokio rezultato geram pasiekimui gali ir neužtekti.

Lietuvis nesibaimina su praėjusio čempionato pasiekimu pasidėjusio varžovų spaudimo. Jis turi tik vieną konkurentą – kartelę.

„Turėjau du metus pasiruošti šiam čempionatui ir jaučiuosi patobulėjęs. Manau, kad sudalyvausiu ne prasčiau nei praėjusį kartą. Skųstis nebėra kuo. Yra pakilusi konkurencija šioje rungtyje, bet nugali tik stipriausias. Psichologiškai esu sustiprėjęs. Aš nematau konkurentų, tik kartelę“, – apie artėjantį iššūkį kalbėjo sportininkas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Raivydas Stanys
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Raivydas Stanys

Airinei Palšytei svarbus rezultatas, o ne premijos

Airinė Palšytė Lietuvos rekordą šalies pirmenybėse pagerino trečiu bandymu peršokusi į 198 cm aukštį iškeltą kartelę. Mergina prisipažino, kad apie dviejų metrų aukštį pasvajoja jau seniai, tačiau Europos čempionate sieks geros vietos, o ne įspūdingo rezultato.

Kai esi jaunas žiūri į rezultatą, o ne į kapeikas, kurias gausi. 

Pagerinusi rekordą, šuolininkė nutraukė savo pasirodymą Lietuvos čempionate. E.Skrabulis pajuokavo, kad A.Palšytė į naują rekordą nusprendė taikytis Europos čempionate, nes ten premija bus solidesnė.

Mat iki šiol Lietuvos čempionatuose, pagerinus rekordą buvo atseikėjama 5 tūkst. litų. Ciuriche vyksiančiame čempionate sportininkai kovos dėl dvigubai didesnės premijos – 10 tūkst. litų.

„Apie tai net nežinojau. Rezervo tuomet šiek tiek buvo. Kai esi jaunas, žiūri į rezultatą, o ne į centus, kuriuos gausi. Sunku prognozuoti, bet aš planuoju patekti į finalą. Nebūsiu kažkokia pranašė, bet jaučiuosi pasirengusi ir nusiteikusi optimistiškai. Šuolių į aukštį varžybų lygis kyla. Gali būti, kad pasirodysiu geriausiasi iki šiol, bet to gali neužtekti. Svarbiausia yra vieta.

Jeigu bus prizinė su 192 cm, tai jau bus labai gerai. Nebūtinai reikia šokti daugiau nei du metrus", – apie varžybų aritmetiką pasakojo A.Palšytė.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Airinė Palšytė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Airinė Palšytė

Andrius Gudžius nori išsikovoti pagarbą

Svarbus startas laukia ir iš jaunimo į suaaugusiųjų elitą žengiančio disko metiko Andriaus Gudžiaus. Jis nekalba apie bandymą pranokti Virgilijų Alekną, tačiau tikisi, kad po šių varžybų į jį rimčiau žvelgs visas disko metimo elitas.

Tikslas yra patekti į finalą. Kad ir kiti vyrai pradėtų gerbti mane kaip sportininką, nes aš dar tik pradedu įsitvirtinti pasaulio elite.

„Tikslas yra patekti į finalą. Kad ir kiti vyrai pradėtų gerbti mane kaip sportininką, nes aš dar tik pradedu įsitvirtinti pasaulio elite. Mąstant plačiai, viskas yra įmanoma.

Nemanau, kad jau esu pajėgus aplenkti Robertą Hartingą. Mano svajonė būtų prilygti jam. Tokių varžybų metu yra jaučiama bendra įtampa tarp varžovų. Pirmi metimai, jeigu geresni už konkurentų, tau padeda lengviau atlikti kitus metimus“, – kalbėjo jaunasis disko metikas.

Sportininkas norėtų diską sviesti 64 ar 65 metrus ir teigia, kad su Virgilijumi Alekna prieš startą daug nediskutavo: „Mes esame individualūs sportininkai ir mūsų technika skiriasi. Stengiamės nesikišti į vienas kito pasirodymą.“

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Andrius Gudžius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Andrius Gudžius

Kapitonas tiki savo komanda

Šios rinktinės kapitonu buvo išrinktas pajėgiausias Lietuvos bėgikas Rytis Sakalauskas. Pats sprinteris gailisi traumomis paženklinto sezono, bet tikisi, kad įdėtos pastangos čempionate duos rezultatų: „Tai buvo vienas sunkiausių sezonų mano karjeroje, nes kankino traumos. Pasirengimas buvo banguotas, todėl sunku kažką prognozuoti.“

Visi, kurie važiuoja, siekia medalio. Jie yra jauni maksimalistai. 

Rytis Sakalauskas ves ir vyrų estafetę, kurios tikslas – finalas: „Komandinėje estafetėje svarbiausia yra tinkamai perduoti lazdelę, tada ir rezultatas pats ateis. Į čempionatą pateko 16 komandų ir Lietuva yra viena iš jų, o jeigu dar būtų šalies rekordas ar finalinis aštuonetas, tai visa Lietuva būtų labai patenkinta.“

Paklaustas, kokį medalių kraitį prognozuoja savo rinktinei, R.Sakalauskas teigė, kad slapčiausi sportininkų norai yra drąsesni už viešus pareiškimus: „Visi, kurie važiuoja, siekia medalio. Jie yra jauni maksimalistai. Gal ir nesako, bet tikisi aukštų rezultatų ir medalių. Tikiuosi, kad bus daugiau medalių nei prieš dvejus metus.“

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rytis Sakalauskas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rytis Sakalauskas

Dovilė Dzindzaletaitė nori susigrąžinti rekordą

2012 metų pasaulio jaunimo vicečempionės Dovilės Dzindzaletaitės asmeninis rekordas, kuris yra ir šalies rekordas – 14,17 m (2012 m). Šių metų Lietuvos čempionate ji nušoko 14,26 m, tačiau pučiant pernelyg palankiam vėjui (+2,6 m/sek.).

Mano rekordą atėmė vėjas, reikia jį susigrąžinti.

Trišuolininkė juokavo, kad rekordas iš jos buvo tiesiog atimtas: „Mano rekordą atėmė vėjas, reikia jį susigrąžinti.  Jaudulio nėra. Viskas priklauso nuo to, kaip tą dieną susiklostys varžybos.“

Ispanijoje besitreniruojanti sportininkė džiaugėsi ten sudarytomis sąlygomis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Dovilė Dzindzaletaitė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Dovilė Dzindzaletaitė

Jauniausia rinktinės narė tiki estafetės sėkme

18-metė bėgikė Modesta Morauskaitė yra jauniausia Lietuvos rinktinės narė. Ji atsargiai prognozuoja asmeninį pasirodymą, nes po jaunimo čempionato JAV prireikė laiko atsigauti ir atgauti žaidybinį ritmą: „Tikslas yra bėgti asmeninio rekordo lygiu. Mano sezonas buvo labai ilgas. Nėra tiek laiko, kad pasiruoščiau geriausiai formai, nes man reikėjo atsigauti po čempionato JAV. Reikėjo laiko sugrįžti į formą. Manau, kad Europos čempionate viskas bus gerai.“

Aš manau, kad finalinis aštuntukas mums nėra riba.

M.Morauskaitė su komandos draugėmis bėgs ir estafetės keturios po 400 m rungtyje, kur pagal sezono rezultatą Europoje yra vienuoliktos: „Mūsų komanda labai stipri ir bėgikių rezultatai aukšti. Aš manau, kad finalinis aštuntukas mums nėra riba.“

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Modesta Morauskaitė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Modesta Morauskaitė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką