Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lengvaatlečiai jau galvoja apie pasaulio čempionatą

Živilė Balčiūnaitė Barselonoje laimėjo auksą!
Alfredo Pliadžio/pliadisfoto.lt nuotr. / Europos čempionė Živilė Balčiūnaitė dar nežino, ar galės dalyvauti pasaulio čempionate
Šaltinis: 15min
0
A A

Kad normatyvai gali nenutiesti kelio į Tegu mieste Pietų Korėjoje kitąmet vyksiantį pasaulio čempionatą, kaltas ne tarp dviejų Korėjų kilęs karinis konfliktas. Pasak Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės vyriausiojo trenerio Kęstučio Jezepčiko, sportininkai, įvykdę normatyvus, dar turės įrodyti, jog per planetos pirmenybes bus geros sportinės formos.

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) 2011 metų rugpjūčio 27 – rugsėjo 4 dienomis vyksiančio pasaulio čempionato normatyvus paskelbė visų rungčių olimpinius normatyvus.

Estafečių, 10 000 m ir maratono bėgimo, daugiakovių bei ėjimo normatyvus buvo galima vykdyti nuo šių metų sausio 1 dienos. Ir devyni mūsų šalies sportininkai tai jau padarė: Darius Draudvila (dešimtkovė), Tadas Šuškevičius, Kristina Saltanovič, Brigita Virbalytė, Neringa Aidietytė (visi – ėjimas), Diana Lobačevskė, Rasa Drazdauskaitė, Živilė Balčiūnaitė, Remalda Kergytė (visos – maratonas).

Tiesa, rinktinės trenerio teigimu, šie sportininkai pavasarį dar kartą turės pasiekti normatyvus atitinkančius rezultatus.

Jei būtų įskaitomi ir kitose rungtyse 2010 metais pasiekti rezultatai, į pasaulio čempionatą pagal šių metų pasirodymus galėtų važiuoti bėgikai Rytis Sakalauskas, Lina Grinčikaitė, Eglė Balčiūnaitė, disko metikai Virgilijus Alekna, Aleksas Abromavičius, Zinaida Sendriūtė, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė. Tačiau šiose ir daugumoje kitų rungčių normatyvai įsigaliojo tik nuo spalio 1–osios dienos, kai beveik visi lengvaatlečiai jau buvo baigę sezoną. Austra Skujytė šiemet irgi pasiekė rezultatą, kuris viršija rutulio stūmimo B normatyvą. Bet ši lengvaatletė nutarė grįžti į šlovę jai pelniusią septynkovę, tad rutulio stūmimas A.Skujytei vėl bus tik viena iš septynių daugiakovės rungčių.

„Kai kuriems sportininkams reikės pasiekti asmeninius rekordus, jei jie norės pretenduoti į pasaulio čempionatą“, – tikino K.Jezepčikas. Normatyvai skirstomi į A ir B lygio. Lietuvai tai ne itin aktualu, nes mūsų šalis kiekvienoje rungtyje neturi tiek daug panašaus lygio sportininkų, kad reikėtų juos skirstyti pagal normatyvų lygį.

„Įvykdžius A lygio normatyvą, pasaulio čempionate galima tikėtis aukštos vietos. Bet jei normatyvą anksti pasiekęs atletas artėjant pasaulio čempionatui atrodys silpnokai, jam nebus ko važiuoti į Pietų Korėją. Žinoma, reikia atsižvelgti į atskirų rungčių ypatumus. Štai ištvermės rungčių atstovai pavasarį turėtų pakartoti normatyvus, o vėliau kryptingai rengtis pasaulio čempionatui – dažnai siekti gerų rezultatų iš jų niekas nereikalaus. Sprinteriams, šuolininkams reikės ir vasaros pradžioje rodyti gerus rezultatus. Jei jie atrodys silpnokai artėjant čempionatui, į rinktinę nepateks. Net jei bus įvykdę A normatyvą. Kitos šalys turi ir nacionalinius normatyvus, kurie dar aukštesni už IAAF. Mes esame tokį metodą taikę jaunimo rinktinėse. Nes reikia atsižvelgti ir į tai, ar brangu nuvykti į varžybas. Jei čempionatas arti, papildomų reikalavimų nekeliame“, – aiškino K.Jezepčikas.

Lietuvos rinktinės vyriausias treneris palygino 2011–ųjų pasaulio čempionato normatyvus su ankstesnių metų varžybomis. Lyginant su 2009 metų pasaulio čempionato kvalifikaciniais reikalavimais, šįkart aukštesni 25 A ir 27 B, tokie patys – 13 A ir 11 B, mažesni – 9 A ir 3 B normatyvai. O lyginant su 2008 metų Pekino olimpiada, dabar aukštesni 32 A ir 29 B, tokie patys – 4 A ir 7 B, žemesni – 7 A ir 6 B normatyvai.

„Į pasaulio čempionatą Pietų Korėjoje turėtų važiuoti apie 15 Lietuvos lengvaatlečių“, – prognozavo K.Jezepčikas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką