TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lengvaatlečiai pradeda ruoštis naujam sezonui

Airinė Palšytė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Airinė Palšytė
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Lengvaatlečiai treniruotėmis Palangoje pradėjo rengtis artėjančiam sezonui ir tuo pačiu kovai dėl pasaulio čempionato ir olimpinių normatyvų.

Lietuvos lengvaatlečiai pasirengimą žiemos startams pradėjo tradicine treniruočių stovykla Palangoje. Dvi savaites trukusioje fizinio rengimo treniruočių stovykloje dalyvavo dauguma rinktinės kandidatų ir nemažas būrys jaunųjų atletų, į stovyklą atvykusių savo ar klubų iniciatyva.

„Lengvosios atletikos sezonas baigėsi po Europos čempionato Barselonoje, tiesa, keletas sportininkų vėliau dar dalyvavo tarptautinėse varžybose ar Deimantinės lygos etapuose. Spalis – mėnuo, kai reikia pradėti ruoštis naujam sezonui, kuris šįkart laukia išties įtemptas. Žiemą vyks Europos uždarų patalpų čempionatas, o paskui – Europos jaunimo U–23 pirmenybės, universiada ir pasaulio čempionatas. Tokioms varžyboms reikia ruoštis jau dabar“, – paklaustas, kodėl lengvaatlečių poilsio pertrauka buvo tokia trumpa, teigė treneris Aleksas Stanislovaitis.

„Be to, tai bus olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionato normatyvų vykdymo metai, tad tie lengvaatlečiai, kurie dar atostogauja, gali būti jau ir pavėlavę. Kaip bus padėtas pamatas, taip tvirtai stovės ir namas“, – pridūrė sprinterių treneris. 

Europos čempionatą praleis

„Tai pirmas pasirengimo etapas po atostogų. Reikia organizmą paruošti krūviams, o šioje stovykloje tam buvo puikios sąlygos: jūra, miškas, puiki treniruoklių salė, baseinas, geras maitinimas“, – stovyklos nauda džiaugėsi bėgikės Eglės Balčiūnaitės treneris Aleksandras Kitanovas.

Nors žiemą E.Balčiūnaitės svarbūs startai nelaukia, jų sportininkė ir treneris atsisakė sąmoningai. Ruoštis vasaros varžyboms pradėti jau dabar, pasak A.Kitanovo, yra būtina.

„Mes uždarų patalpų sezoną praleisime, padarysime tik keletą kontrolinių startų. Ne dėl finansų stygiaus. Galvojame apie vasaros sezoną, mums tai svarbiausia. Nesiblaškysime, susikoncentruosime į kuo geresnį pasirengimą jam. Be to, Europos uždarų patalpų čempionatas mūsų valstybei nereikalingas. Jei penkta vieta, užimta šiame čempionate, niekam neįdomi – nei Sporto departamentui, nei Olimpiniam komitetui, tik mūsų federacijai, tai ko mums ten važiuoti?“ – kalbėjo A.Kitanovas.

Pasak trenerio, E.Balčiūnaitė kol kas treniruosis Šiauliuose, nors sąlygos čia ne pačios geriausios. „Dabar būsime namuose, jei orai labai atšals, ko gero, važiuosime į Vilnių. Šiauliuose sąlygos tikrai prastos, maniežą žada renovuoti tik kitąmet, atvėsus orams čia būna labai šalta. Vilniaus manieže ne tik šilta, bet ir bėgimo takai minkšti, ne kieti kaip Šiauliuose“, – sakė A.Kitanovas.

Tikslas – 193 cm

„Stovyklų nauda visuomet didelė. Vien dėl to, kad tuomet treniruojiesi dukart per dieną. O kai sudaromos tokios treniruočių, gyvenimo ir maitinimo sąlygos kaip Palangoje, rezultatų siekti yra žymiai lengviau“, – sakė geriausia Lietuvos šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.

Priešingai nei E.Balčiūnaitė, A.Palšytė į žiemos sezoną deda daug vilčių. „Su trenere (Tatjana Krasauskiene, – red. past.) aptarėme, kad žiemos sezono normatyvus man bus lengviau įvykdyti nei vasaros. Aišku, nenurašome ir vasaros startų. Žiemą laukia LAF taurės varžybos, Lietuvos ir Europos uždarų patalpų čempionatai. Taip pat, kad įgautume stabilumo, laukia vienos kitos komercinės varžybos. Jose taip pat norėsime demonstruoti aukštus rezultatus, artimus normatyvui“, – teigė A.Palšytė, kuri užsibrėžusi žiemos sezono metu įveikti 193 cm aukštį.

Pasirengimą sezonui šuolininkė tęs Vilniuje. „Ne kartą įsitikinome, kad rudenį užtenka vienos stovyklos, ir dar kur nors važiuoti nėra tikslo. Manau, liksime Vilniuje, kur sąlygas pasiruošti vienokias ar kitokias tikrai turime. Be to, manęs laukia egzaminų sesija...“ – sakė VU pirmakursė. 

Viltys siejamos su sprinto estafete

Treneris A.Stanislovaitis šį rudenį pradėjo dirbti ne tik su sprinteriais, bet ir su Austra Skujyte, kuri nusprendė iš rutulio stūmimo rungties grįžti į daugiakovę. Vis dėlto svarbiausias trenerio tikslas – kovai dėl kelialapių į pasaulio čempionatą ir olimpines žaidynes parengti abi sprinto estafetės komandas. Pavasarį prie moterų komandos prisidedant laukiama ir iš motinystės atostogų grįžtančios Audros Dagelytės-Čekanauskienės.

„Audra ruošis vasaros sezonui. Žiemos sezonas sprinteriams, kalbant apie normatyvus, nėra dėkingas, nes uždarose patalpose sprinteriai bėga, pavyzdžiui, ne 100, o 60 metrų. Šuolininkai ar rutulio stūmikai, pavyzdžiui, kovoti dėl normatyvų ima jau lapkričio mėnesį, o sprinteriai šioje situacijoje yra nuskriausti ir jiems lieka laukti vasaros sezono“, – sakė A.Stanislovaitis.

Treneris neabejoja, kad A.Dagelytė-Čekanauskienė gerokai sustiprins moterų estafetės komandą, kuri šių metų Europos čempionato 4x100 m rungtyje užėmė 11-ą vietą. „Olimpinis ir pasaulio normatyvas yra lygiai 44 sekundės. Barselonoje mūsų sprinterės parodė 44,13 sek. laiką, bet nereikia pamiršti, kad asmeninis A.Dagelytės laikas – 11,38 sek. – yra žymiai geresnis nei ją pakeitusios sportininkės. Be to, Lietuvos rekordas, pasiektas bėgant su A.Dagelyte, yra 43,95 sek., – viršytas normatyvas. Ar po motinystės atostogų Audra sugebės grįžti į ankstesnį lygį? Manau, taip. Ji tam pasiryžusi, o jos svajonė išlieka ta pati – dalyvauti olimpinėse žaidynėse“, – sakė A.Stanislovaitis. 

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką