TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lengvaatlečiai stovyklavo Portugalijoje

Nebūtų Viktorija Žemaitytė – fotosesijai laiko visada suras...
Sonatos Tamošaitytės nuotr. / Nebūtų Viktorija Žemaitytė – fotosesijai laiko visada suras...
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį šalies lengvosios atletikos rinktinės pagrindas grįžo iš treniruočių stovyklos Portugalijos Vilamouroje, kur daugiau nei 2 savaites ruošėsi pagrindiniams 2010 metų sezono startams – Europos čempionatui Barselonoje bei Europos komandinio čempionato 1 grupės varžyboms Vengrijoje.

Nijol4s Medvedevos nuotr./Agnė, Eglė ir Lina
Nijolės Medvedevos nuotr./Agnė, Eglė ir Lina

Kone dvi dešimtys rinktinės kandidatų liejo prakaitą techninio parengimo stovykloje. Pagrindinė sportininkų dalis (Lina Grinčikaitė, Sonata Tamošaitytė, Agnė Orlauskaitė, Eglė Balčiūnaitė, Vitalijus Kozlovas, Viktorija Žemaitytė, Raivydas Stanys, Donatas Škarnulis, Ernestas Raudys, Silvestras Guogis, Mantas Dilys, Austra Skujytė) jau Lietuvoje, ir treniruotes tęs gimtuosiuose stadionuose, o štai pajėgiausi šalies sprinteriai, atvykę kiek vėliau, (Martas ir Kostas Skrabuliai, Rytis Sakalauskas, Edita Kavaliauskienė, Žilvinas Adomavičius, Aivaras Pranckevičius, Silva Peseckaitė bei jų treneris Aleksas Stanislovaitis) Portugalijoje treniruosis dar dvi savaites.

Pateikiame pirmuosius mūsų lengvaatlečių įspūdžius iš stovyklos.

Sonata Tamošaitytė: „Viskas buvo nuostabu – geras oras, neblogos sąlygos. Svarbiausia, kad tuo pat metu stovyklavo ir daugelis stiprių Europos sportininkų, tad buvo iš ko pasimokyt. Kartu treniravosi švedai, norvegai, rusai”.

Viktorija Žemaitytė: „Manau, stovykla tikrai nusisekė – visi dirbome su dideliu noru ir užsidegimu, visi buvome draugiški ir geros nuotaikos. Šalia treniravosi tokios superžvaigždės kaip Carolina Kluft, Linusas Thornbladas, Tatjana Lebedeva, Jelena Slesarenko, Andrejus Silnovas ar Vadimsas Vasilevskis – buvo į ką pažiūrėti ir iš ko pasimokyti”.

Vitalijus Kozlovas: „Stovyklą vertinu puikiai – 10 balų is 10. Kaip visada – įspūdžiai patys geriausi, nes Vilamuoroje stovyklavau jau kokį 6 kartą. Ypač malonu, jog kartu treniravosi ir latvis Dmitrijs Milkevičius, 600 metrų distancijoje turintis antrą rezultatą pasaulio istorijoje (1:15,60). Artimiausiu metu norėtumėm surengti dar vieną bendrą stovyklą – Vilniuje arba Rygoje, tačiau kol kas kyla daug klausimų dėl užimtumo – abiejų laukia diplominių darbų gynimas.“

Nijol4s Medvedevos nuotr./Edlė Balčiūnaitė
Nijolės Medvedevos nuotr./Eglė Balčiūnaitė

Šalies sportininkus Portugalijoje aplankė ir šalies lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva: „Sąlygomis skųstis tikrai negalime. Visų pirma lietuviai galėjo treniruotis kartu su pasaulinėmis žvaigždėmis – Rusija atsivežė bent tris olimpinius čempionus, Švedijos rinktinė stovyklavo išplėstine sudėtimi – pradžioje atvyko apie 100 sportininkų, vėliau prisijungė dar tiek. Norvegijos ietininkai, Vokietijos metikai su R.Hartingu priešakyje, Kinijos techninių rungčių atstovai – kartais slapta net užjausdavau Virgilijų Alekną, šiuo metu besitreniruojantį Lenkijoje, tiesa, nežinau, koks ten oras. Naudinga ši kelionė buvo ir kitomis prasmėmis – teko daug bendrauti su Rusijos lengvosios atletikos vadovais, daug neįkainojamų konsultacijų gavome iš šios šalies rinktinės medikų. O mūsų sportininkai buvo itin darbingi, treniravosi po 2 kartus per dieną – vienas iš stovyklos tikslų buvo toliau lipdyti draugišką ir vieningą rinktinę, kur vienas sportininkas stovėtų už kitą, kur visi būtų vieningi tarsi kumštis. Tai pavyko visu 100 procentų.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką