Lengvosios atletikos čempionate – estų bronza ir kritęs pasaulio rekordas

Glazge (Škotija) sekmadienį finišuojančiame uždarų patalpų pasaulio lengvosios atletikos čempionate estai laimėjo medalį.
Johannesas Ermas
Johannesas Ermas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Bronzą vyrų septynkovės rungtyje iškovojo Johannesas Ermas.

Jis surinko 6340 taškus ir 78-iais atsiliko nuo pasaulio čempionu tapusio šveicaro Simono Ehammerio (6418) bei 67-iais nuo sidabrą iškovojusio norvego Sanderio Skotheimo (6407).

Įdomu, kad paskutinėje rungtyje – 1 km bėgime – S.Skotheimas pasaulio čempionu tapusį S.Ehammerį aplenkė net beveik 13 sek., tačiau pastarajam užteko anksčiau susikrautos persvaros iškovoti auksą.

Moterų 60 m bėgime su barjerais krito pasaulio rekordas.

Devynne Charlton iš Bahamų finišavo per 7,65 sek. ir 0,02 sek. pagerino prieš porą savaičių savo pačios užfiksuotą geriausią rezultatą istorijoje.

Antra finišavo prancūzė Cyrena Samba-Mayela (7,74 sek.), trečia – lenkė Pia Skrzyszowska (7,79 sek.).

Tris dienas vykusiame pasaulio čempionate Škotijoje varžėsi ir du lietuviai.

30-metė Dovilė Kilty moterų trišuolio rungtyje (13,46 m) užėmė 13 vietą, o Tomas Keršulis 400 m bėgime buvo 17-as (47,92 sek.).