Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis: mūsų sportininkų vieta – pirmoje lygoje

Lengvosios atletikos federacijos atstovų spaudos konferencija: viduryje – E.Skrabulis.
laf.lt / Lengvosios atletikos federacijos atstovų spaudos konferencija: viduryje – E.Skrabulis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Iki komandinio Europos lengvosios atletikos II lygos čempionato Kaune liko viena diena. Varžybų organizacinis komitetas jau sudėliojo paskutinius pasiruošimo taškus, o sportininkai nekantriai laukia varžybų starto.

„Vieną tikslą mes jau pasiekėme, esame šio čempionato organizatoriai, – varžybų spaudos konferencijoje džiaugėsi Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis. – Mums pavyko sėkmingai organizuoti 2005 ir 2009 metų jaunimo čempionatus, gavome daug pagyrų. Šįkart norėjome suteikti galimybę savo komandai startuoti namuose. Užtikrinome šiltą orą (šypsosi, – red. past.), tai lengvaatlečiams tikrai netrukdo. Kitas tikslas irgi aiškus – nugalėti ir patekti į pirmąją lygą. Manau, tai yra įgyvendinama. Komanda yra gerai sukomplektuota, nors trūksta dviejų lyderių, tačiau mums svarbus visos komandos pasirodymas. Kiekvienas sportininkas įneša savo indėlį į komandos taškų kraitį. Labai stipri mūsų moterų komanda. Jeigu Lietuvos komandą lydės sportinė sėkmė, tai mūsų rinktinė sugrįš ten kur jai vieta – į pirmąją lygą“.

Europos komandinį čempionatą globoja Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, kuris ir pats žadėjo apsilankyti šiame lengvosios atletikos renginyje.

„Stengėmės ir viską atlikome. Varžyboms esame pasiruošę 99,9 procentai. Šiandien (penktadienį, – red. past.) dar deriname paskutines detales ir jau ryt ryte būsime viską atlikę galutinai“, – kalba Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva.

Lietuvos rinktinė šiame Europos čempionate dalyvaus nepajėgiausios sudėties. Tačiau, kaip tikina rinktinės vyriausiasis treneris Kaune susirinko 90 procentų pajėgiausių šalies atletų.

„Šiuo metu mūsų sudėtimi galiu pasidžiaugti, – tikina Kęstutis Jezepčikas. – Jeigu mėnesio pradžioje būtume kalbėję apie rinktinės sudėtį, tai optimizmo būtų buvę daug mažiau. Dabar praėjus trims savaitėms visų rezultatai pradėjo gerėti. Gerėja ir sportininkų fizinė forma, mažiau traumuotų. Gaila, kad komandoje nėra Virgilijaus Aleknos, nors kiek žinau jo situacija sparčiai gerėja. Tiesa, disko metimo rungtyje turime puikų antrą numerį Andrių Gudžių. Gaila, kad šiuo metu traumuota mūsų jaunoji žvaigždutė Dovilė Dzindzaletaitė“.

Optimizmo Europos komandiniame čempionate nestokoja ir rinktinės lyderiai Raivydas Stanys ir Lina Grinčikaitė. Abu atletai pasiruošę papildyti Lietuvos rinktinės taškų kraitį maksimaliu įvertinimu.

„Viskas gerai. Manau, galiu sakyti, jog visi sportininkai yra pasiruošę ir sėkmingai kovos, – kalba greičiausia Lietuvos moteris L.Grinčikaitė. – Esu sveika, jokios traumos nekankina, o kaip viskas pasiseks – matytis rezultatuose. Mano tikslas – pergalė. Noriu komandai surinkti kuo daugiau taškų. Svarbu, kad čempionatas vyksta namuose. Treniruotės metu prisiminiau 2009 metus, kai Kaune laimėjau jaunimo iki 23 metų čempionato aukso medalį. Sakoma, kad namų sienos padeda“.

„Esu patenkintas, kad dalyvausiu čempionate namuose. Savų žiūrovų palaikymas bus didelis pliusas. Tikiuosi, kad daug draugų ir giminių ateis manęs palaikyti. Pagrindinis mano konkurentas šį sezoną – pasaulio čempionato normatyvas“, – kalba šuolininkas į aukštį R.Stanys.

Birželio 22-23 dienomis Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione be varžybų šeimininkų lietuvių dar dalyvaus Austrijos, Kroatijos, Kipro, Danijos, Izraelio, Serbijos ir Slovėnijos rinktinės. Kroatijos ir Slovėnijos lengvosios atletikos rinktinės II lygos varžybose dalyvaus iškritusios iš I lygos, o Kipro ir Izraelio atletai pakilę iš III lygos.

„Didžiausią mums konkurenciją sudarys balkanų šalių rinktinės: serbai, kroatai, slovėnai“, – svarsto rinktinės treneris K.Jezepčikas.

Ilgasis Joninių savaitgalis gali sutrukdyti žmonėms pamatyti aukšto lygio varžybas, tačiau organizatoriai neabejoja, kad tikrieji lengvosios atletikos gerbėjai puikios progos nepraleis.

„Šis renginys labai svarbus Kauno miestui, – kalba organizacinio komiteto atstovas ir Kauno miesto Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas. – Noriu padėkoti ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijai, kuri jau ne pirmą kartą šiam miestui patiki aukšto lygio varžybas. Ypatingai didelis įvertinimas tiek iš L.Grinčikaitės, tiek iš R.Stanio yra tas, kad jiems čia malonu startuoti. Agitavau pusę savivaldybės palaikyti mūsų sportininkus S.Dariaus ir S.Girėno stadione, kvietimus išnešiojau. Žinoma, tas oras gali nuvilioti dalį žiūrovų prie ežerų, tačiau tikrieji lengvosios atletikos mylėtojai ateis į stadioną ir stebės varžybas“.

Įėjimas abi varžybų dienas bus nemokamas, o renginį tiesiogiai transliuos sportotv.lt.  

VIDEO: Loietuvos lengvosios atletikos federacijos spaudos konferencija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką