Lengvosios atletikos varžybų finiše – M.Lasickienės triumfas ir dar vienas lenkų medalis

Tokijo olimpiniame stadione šeštadienį įvyko paskutinių rungčių finalai, o rytoj viską vainikuos vyrų maratonas.

Moterų šuolio į aukštį rungtyje pirmą olimpinį auksą iškovojo Rusijos olimpinio komiteto atstovė Marija Lasickienė.

Triskart pasaulio čempionei pirmą vietą garantavo 2.04 m. peršokta kartelė. Tai – geriausias rusės sezono rezultatas.

Sidabrą iškovojo 2.02 m. aukštį įveikusi australė Nicolas McDermott, bronza atiteko ukrainietei Jaroslavai Mahučik (2.00 m.).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Allyson Felix

Vyrų ir moterų 4x400 m. estafetėse – JAV bėgikų dominavimas.

Vyrų varžybose amerikiečiai distanciją įveikė per 2:55.70 min. ir užtikrintai laimėjo auksą.

Dėl antrosios vietos susipešė Nyderlandų ir Botsvanos lengvaatlečiai – sidabras atiteko olandams (2:57.18 min.), bronza – Afrikos žemyno atstovams (2:57.27 min.).

Moterų bėgime – dar ryškesnė tikros legendos Allyson Felix vedamų amerikiečių pergalė. Auksą joms užtikrino 3:16.85 min. laikas – nuo varžovių atsiplėšta beveik keturiomis sekundėmis.

JAV rinktinė šioje rungtyje triumfuoja septintose olimpinėse žaidynėse paeiliui.

A.Felix tai buvo jau 11-asis olimpinis medalis jos karjeroje. Ji yra tituluočiausia visų laikų JAV lengvaatletė.

Sidabras atiteko mūsų kaimynėms lenkėms, bronza – Jamaikos sportininkėms.

Lenkija Tokijuje iškovojo jau 14 medalių – 4 aukso, 5 sidabro ir 5 bronzos.