Lengvosios atletikos žiemos pasaulio čempionatas Stambule – sėkmingiausias Lietuvos istorijoje

Jokių tikslų neslegiami Lietuvos sportininkai pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Stambule (Turkija) pasirodė geriausiai per mūsų šalies istoriją.
Austra Skujytė
Austra Skujytė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Du nauji Lietuvos rekordai – Austra Skujytė (daugiakovė, 4802 tšk., 3 vieta) ir Sonata Tamošaitytė (60 m bėgimas su barjerais, 8,03 sek., 4 vieta) – pagerintas asmeninis rekordas – Lina Grinčikaitė (60 m bėgimas, 7,26 sek., 12 vieta) – bei pakartotas asmeninis rekordas – Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį, 1,92 m, 9 vieta).

Per plauką nuo vyrų 60 m bėgimo finalo liko ir Rytis Sakalauskas – 6,69 sek., 9 vieta.

Galutinėje medalių rikiuotėje Lietuvos rinktinė, iškovojusi vieną bronzos medalį, pasidalino 25–28 vietas su Kuba, Lenkija bei Trinidadu ir Tobagu.

Pagal taškus už 1–8 vietas Lietuvos rinktinė užėmė rekordinę 22 vietą. Iki šiol aukščiau 37 vietos mūsų šalies sportininkai šioje rikiuotėje nebuvo pakilę. Be to, net du iš jų liko per žingsnį nuo finalų ir užėmė 9-as vietas – A.Palšytė ir R.Sakalauskas.

14-ame istorijoje pasaulio žiemos (uždarų patalpų) lengvosios atletikos čempionate lietuviams nebuvo keliami jokie tikslai todėl, kad svarbiausi jų startai laukia vasarą – Londono olimpinėse žaidynėse.

Medalių rikiuotėje užtikrintai triumfavo JAV (10 aukso, 3 sidabro ir 5 bronzos), kuri toli už nugaros paliko Didžiosios Britanijos, Etiopijos ir Kenijos lengvaatlečius, iškovojusius po 2 aukso medalius.