Lenkija sugadino britų vakarėlį Glazge – laimėjo medalių varžybas

Lenkija ir vėl įrodė, kad turi geriausią lengvosios atletikos mokyklą Europoje. Šios šalies lengvaatlečiai Europos uždarų patalpų čempionate Glazge laimėjo medalių lentelę, iškovoję net penkis aukso apdovanojimus.
Marcinas Lewandowskis
Marcinas Lewandowskis / „Scanpix“ nuotr.

Britai ir lenkai jau konkuruoja kelis metus iš eilės. Prieš dvejus metus uždarų patalpų Europos čempionate Belgrade jie taip pat buvo geriausi, bet pernai Berlyne medalių lentelės viršūnėje atsidūrė britai.

Glazge vykusiame čempionate pirmavo britai, kai paskutinę dieną aukso medalius nuskynė 1500 metrų titulą apgynęs Marcinas Lewandowskis ir Lenkijos merginų estafetė 4 po 400 metrų.

M.Lewandowskis dramatiškai laimėjo 1500 metrų finalą, kai paskutiniame rate aplenkė Norvegijos 18-metį vunderkindą Jakobą Ingebrigtseną. Norvegas Glazge laimėjo 3000 m distanciją ir siekė dublio, tačiau be vyresnių brolių pagalbos nesugebėjo išlaikyti pranašumo prieš spurtavusį lenką.

Iš viso Lenkija Glazge iškovojo penkis aukso medalius. Juos dar pridėjo 60 metrų finalą laimėjusi Ewa Swoboda, šuolininkas su kartimi Pawelas Wojciechowskis ir rutulio stūmikas Michalas Haratykas.

Britai iškovojo keturis aukso medalius – du iš jų Glazgo publikai padovanojo škotė Laura Muir, kuri laimėjo 1500 ir 3000 m distancijas.

Lietuva medalių lentelėje pasidalijo 23 vietą su Čekija ir Vengrija. Vienintelį bronzos medalį Lietuvai iškovojo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė. Iš viso Glazge dalyvavo 49 šalių atstovai. Mūsų kaimynai latviai ir estai liko be medalių.

Į medalių lentelę nėra įtraukti Rusijos sportininkų medaliai, kurie varžosi su neutraliu statusu ANA. Marija Lasickienė iškovojo auksą šuolių į aukštį rungtyje, o Anželika Sidorova – šuolių su kartimi.

Beje, po dvejų metų Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas vyks Lenkijos mieste Torunėje.