Lietuvos ėjikės Čekijoje liko antros

Podebraduose (Čekija) šeštadienį vyko 78–osios tarptautinės sportinio ėjimo varžybos, turinčios European Athletics „Permit Meeting” statusą, bei tarpvalstybiniai suaugusių ir jaunimo sportinio ėjimo mačai. Oras nebuvo idealus. Temperatūra svyravo tarp 10 bei 12 laipsnių, pūtė šaltas vėjas, lynojo, tačiau publikos nuotaikos buvo puikios.
Moterų startas Podebraduose
Moterų startas Podebraduose / Henriko Pesliako nuotr.

20 kilometrų distancijoje antrą vietą užėmė Brigita Virbalytė – jos rezultatas (1:32,17) tik 9 sekundėmis. blogesnis už sportininkės asmeninį rekordą. Be to, tai geriausia Lietuvos ėjikų vieta per visą dalyvavimo Podebradų varžybose istoriją. Pati Brigita 2005 metais buvo šešta (1:39,16), 2006 – aštunta (1:39,26), 2007 – nebaigė, 2008 – penkta (1:34,36), pernai – nedalyvavo. Tarp 24 dalyvių 13 vietą užėmė Valerija Lišakova (1:44,24, asmeninis rekordas), 16 vietą – Inga Mastianica (1:46,41). Nugalėjo italė Sibilla Di Vincenzo, kuri finišavo 7 sekundėmis anksčiau – tačiau lugalėtojos likimas sprendėsi paskutiniuose distancijos metruose. Perniai metų turnyro nugalėtoja bei varžybų reklaminis veidas, čekė Zuzana Šindlerova distancijos nebaigė.

20 kilometrų nuotolį tarp vyrų (40 dalyvių) Tadas Šuškevičius baigė septintas (1:24,09), Ričardas Rekstas – aštuonioliktas (1:32,15). Pastarasis labai padėjo Brigitai Virbalytei, saugodamas ją nuo šoninio vėjo.Greičiausias buvo pasaulio čempionate per žingsnį nuo garbės pakylos likės italas Giorgio Rubino – 01:22.22 valandos. T.Šuškevičisu po finišo sakė, kad šiemečio sezono pagrindinis akcentas – 50 kilometrų distancija, tačiau ir 20 kilometrų trasoje rezultatai su kiekvienu startu vis gerėja – „Pagrindinis startas – Europos čempiontas Barselonoje”, – sakė jis.

Jaunimas rungėsi 10 kilometrų distancijose. Agnė Klebauskaitė finišavo devinta (49,54), o Karolina Švedaitė – dešimta (50,10). Tarp vaikinų Genadijus Kozlovskis liko devintas (44,26), Artūras Mastianica – keturioliktas (46:13), Giedrius Rimkevičius – devynioliktas (47,32). Startavo 24 merginos ir 26 vaikinai. Nugalėjo vokietis Pohle Hagenas bei italė Antonella Palmisano.

Jaunių grupėje trečią vietą užėmė Skirgailė Gumauskaitė, 5 kilometrus nužingsniavusi per 28,04 minutės.

Kartu buvo skičiuojami ir tarpvalstybinio mačo rezultatai – Lietuvos vyrai liko penkti, moterys – antros. Nigalėjo prancūzai ir italės. Tarp jaunimo mūsų šalies rinktinė buvo antra (vaikinai) bei penktas (merginos).

Šios ėjimo varžybos Čekijoje netruskus pradės skaičiuoti devintą dešimtmetį. Miesto meras Jozefas Durčanskis, paklaustas, ar šiuo sunkmečiu tokias varžybas rengti nėra minusas biuržetui, sake: „Visi supranta, kad tai ne vien varžybos, tačiau ir kone šimtametė tradicija. Padeda tiek Čekijos lengvosios atletikos federacija, tiek rėmėjai, išgyvenantys ne pačius geriausius laikus. Svarstant miesto biudžetą, šio renginio finanasavimas net nėra diskutuojamas – tai mūsų kurorto veidas Europai bei pasauliui.”

Šiemet Podebraduose dalyvavonet tokios egzotiškos šalies, kaip Mauricijus, sportininkai, tad tokio renginio ateitis – tikrai šviesi.  Dauguma Čekijoje startavusių ėjikų netrukus išvysime ir Lietuvoje – birželio 11 dieną Alytuje rengiamame IAAF „Race Walking Challenge” turnyre bei pirmajame istorijoje Europos Sąjungos čempionate.