Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos lengvaatlečiai komandinėse Europos čempionato varžybose išsaugojo antrąją vietą ir pateko į I lygą

Moterų estafetės komanda
Alfredo Pliadžio nuotr. / Moterų estafetės komanda
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį Kaune pasibaigusiose Europos lengvosios atletikos komandinių pirmenybių antrosios lygos varžybose Lietuvos rinktinė užėmė antrąją vietą ir po ateinantį sezoną po ketverių metų pertraukos vėl išmėgins jėgas pirmojoje lygoje.

Lietuvos lengvaatlečių komanda per dvi varžybų dienas iškovojo devynias pergales, surinko 209 taškus ir tik 12 taškų nusileido pirmąją vietą iškovojusiai bei į pirmąją lygą taip pat sugrįžusiai Slovėnijos ekipai.

Pirmosios dienos aprašymas, rezultatai ir fotogalerija

Trečiąja pozicija tenkinosi Serbijos (192 tšk.) sportininkai, o antrąją lygą paliks ir kitais metais tik trečiojoje lygoje startuos septintą bei aštuntą vietas užėmusios atitinkamai Kipro (155 tšk.) ir Izraelio (150 taškų) ekipos.

Antrąją varžybų dieną Lietuvos komanda laimėjo tik vieną rungtį, tačiau septynis sykius užėmė antrąsias vietas ir dukart liko trečiosiose pozicijose.

Pergalę sekmadienį pavyko iškovoti tik estafetės 4 po 400 metrų moterų kvartetui – Evai Misiūnaitei, Eglei Balčiūnaitei, Modestai Morauskaitei bei Agnei Šerkšnienei.

Antrąsias vietas savo rungtyse iškovojo Sonata Tamošaitytė (100 m barjerinis bėgimas), Natalija Piliušina (1500 m), Austra Skujytė (rutulys), Justinas Beržanskis (3000 m kliūtinis bėgimas), Lina Grinčikaitė (200 m), Airinė Palšytė (aukštis) ir Vaida Žūsinaitė (5000 m), o trečiosiomis pozicijomis antrąją dieną tenkinosi sprinteris Egidijus Dilys (200 m) bei šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė,

Galutinė komandų rikiuotė (po 40 rungčių):

1. Slovėnija 221 tšk.
2. Lietuva 209
----------
3. Serbija 192
4. Kroatija 178,5
5. Danija 171,5
6. Austrija 161
----------
7. Kipras 155
8. Izraelis 150

Lietuvių rezultatai:

Moterys

200 m. 2-a vieta Lina Grinčikaitė 23.39 sek. (geriausias Lietuvos sezono rezultatas)
1500 m. 2. Natalija Piliušina 4:26.83 min.
5000 m. 2. Vaida Žūsinaitė 16:16.42 min. (geriausias Lietuvos sezono rezultatas)
100 m barjerinis bėgimas 2. Sonata Tamošaitytė 13.63/0.8 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas)
4x400 m. estafetė 1. Lietuva (E.Misiūnaitė, E.Balčiūnaitė, M.Morauskaitė, A.Šerkšnienė) 3:35.11 min. (geriausias Lietuvos sezono rezultatas)
Šuolis į aukštį. 2. Airinė Palšytė 1.88 m (geriausias Lietuvos sezono rezultatas)
Šuolis į tolį. 3. Jogailė Petrokaitė 6.16/0.5
Rutulio stūmimas. 2. Austra Skujytė 16.52 m (geriausias Lietuvos sezono rezultatas)
Kūjo metimas. 8 .Natalija Gudauskienė 41.18 m

Vyrai.

200 m. 3. Egidijus Dilys 21.27 sek.
800 m. 8. Mindaugas Striokas 1:54.09 min.
3000 m. 8. Šarūnas Mockus 8:43.55 min.
110 m barjerinis bėgimas 7. Artūras Janauskas 14.58 min.
3000 m bėgimas su kliūtimis. 2. Justinas Beržanskis 8:45.36 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, asmeninis rekordas)
Šuolis su kartimi 7. Benas Kentra 4.40 m
Trišuolis 7. Andrius Gricevičius 15.24 m
Disko metimas. 4. Andrius Gudžius 55.98 m
Ieties metimas. 4. Edis Matusevičius 66.61 m

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką