Publikuota: 2009 birželio 20d. 17:52

Lietuvos lengvaatlečiai – komandinio Europos čempionato lyderiai (Atnaujinta 22.01 val.)

Lina Grinčikaitė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Viena Lietuvos rinktinės lyderių Lina Grinčikaitė

Šeštadienį keturiuose Europos miestuose – Leirijoje (Portugalija), Bergene (Norvegija), Banska Bystricoje (Slovakija) bei Sarajeve (Bosnija ir Hercogovina) prasidėjo komandinis lengvosios atletikso Europos čempionatas. Lietuvos rinktinė startuoja 2 lygos pirmenybėse Slovakijoje, kur po pirmosios varžybų dienos bendroje įskaitoje pirmauja.

Linos Gričikaitės bėgimo fotofinišas

Pirmasis iš lietuvių startavo kūjo metikas Tomas Burkas. Kaip ir tikėtasi, jis liko paskutinis, aštuntas, numetęs įrankį 54.50 metro. Nugalėjo slovakas Liboras Charfreitagas – 75.62.

400 metrų bėgime su barjerais Kristina Jasinskaitė liko septinta (61.82). Nugalėjo bulgarė Vania Stambolova – 55.86 sekundės. Tarp vyrų startavęs Valdas Valintėlis užėmė antrą vietą – 52.00 sek. Nugalėjo Minas Alozidis iš Kipro – 51.35.

Alfredo Pliadžio nuotr./Eglė Balčiūnaitė

Pirmoji savo rungtyje nugalėjo olimpietė Lina Grinčikaitė – ji 100 metrų distanciją įveikė per 11.59 sekundės. Nepaisant labai „solidaus“ reakcijos laiko (0.344) ir bėgimo pirmuoju taku, Lina į rinktinės sąskaitą įrašė iš karto 8 taškus. Tarp vyrų šioje distanciujoje startavęs Rytis Sakalauskas liko trečias – 10.47 sekundės. Nugalėjo Ryanas Moseley iš Austrijos – 10.35.

Ieties metime Indrė Jakubaitytė liko trečia – 52.37 metro. Geriausias buvo trečiasis Indrės bandymas. Nugalėjo austrė Elisabeth Pauer – 55.80 metro.

Šuolininkė su kartimi Vitalija Dejeva, įveikusi kartelę 3.20 metro aukštyje, liko septinta. 3.40 metro aukštis jaunajai šuolininkei nepakluso. Nugalėjo Marianna Zahariadi iš Kipro – 4.35 metro.

Trečia liko trišuolininkė Jolanta Verseckaitė – 12.75 metro. Čia nugalėjo  Dana Voldakova iš Slovakijos – 14.17 metro. 800 metrų bėgime olimpietė Eglė Balčiūnaitė liko antra – 2:04.12 minutės. Nugalėjo slovakė Lucia Klocova – 2:03.54.

Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Agnė Orlauskaitė

Justinas Beržanskis 1500 metrų distancijoje liko penktas – 3:51.56. Nugalėjo airis Alanas Obrienas – 3:50.17. 400 metrų bėgimas Lietuvos rinktinei atnešė antrą pergalę – Agnė Orlauskaitė distanciją įveikė per 53.44 sekundės ir laimėjo bėgimą.

Paulius Luožys rutulį nustūmė 15.85 metro ir aplenkė tik Airijos atstovą. Nugalėjo Milanas Haborakas iš Slovakijos – 19.74 metro.

Vyrų 400 metrų bėgimą laimėjo austras Clemensas Zelleris – 46.41 sekundės. Ne savo pagrindinėje distancijoje bėgęs olimpietis Vitalijus Kozlovas liko penktas – 47.84.

3000 metrų tarp moterų greičiausiai įveikė latvė Inna Poluškina – 9:09.00. Živilė Balčiūnaitė liko penkta – 9:43.55 minutės. Pajėgiausia šalies disko metikė Zinaida Sendriutė įrankį nuskraidino 56.63 metro ir tapo trečia mūsų šalies rungties laimėtoja. Lietuvė į lyderes išsiveržė tik paskutiniuoju, ketvirtuoju bandymu.

5000 metrų distancijoje Marius Diliūnas liko ketvirtas – 14.46.31. Nugalėjo Michaelis Schmidas – 14:17.20. Šuolio į tolį sektoriuje Povilas Mykolaitis nušoko 7.89 metro ir laimėjo rungtį.  Geriausias rezultatas buvo pasiektas trečiuoju bandymu, o paskutiniojo Povilas net nenaudojo.

Alfredo Pliadžio nuotr./Gintarė Kubiliūtė

3000 metrų kliūtiniame bėgime Gintarė Kubiliūtė liko liko ketvirta – 10:39.08. Pirma atbėgo Fionnuala Britton iš Airijos – 10:05.70 Po šios rungties mūsų šalies rinktinė bendroje įskaitoje pirmą kartą išsiveržė į pirmą vietą.

Nerijus Bužas šuolio į aukštį sektoriuje įveikė kartelę 2.10 metro aukštyje ir liko penktas. Čia niekas nepasipriešino Kipro sportininkui Kyriakosui Ioannou – 2.19 metro

Pirmos varžybų dienos pabaigoje itin nudžiugino mūsų šalies estafečių rinktinės – Lietuva laimėjo tiek vyrų, tiek ir moterų 4x100 metrų bėgimus. Vyrų rinktinės laikas – 40.19 (Egidijus Dilys, Rytis Sakalauskas, Žilvinas Adomavičius, Aivaras Pranckevičius), moterų (Silvija Peseckaitė, Lina Grinčikaitė, Sonata Tamošaitytė, Audra Dagelytė) – 44.79 sekundės. Vyrų rinktinės rezultatas – naujas Lietuvos rekordas.

Lina Grinčikaitė, Vitalijus Kozlovas, Valdas Valintėlis bei Povilas Mykolaitis pasiekė geriauisu šio sezono rezultatus Lietuvoje.

Viso lengvaatlečiai per dvi dienas varžysis 40 rungčių. Kartu su Lietuvos rinktine Banska Bystricoje startuoja Kroatija, Austrija, Slovakija, Latvija, Kipras, Bulgarija bei Airija. Dvi stipriausios komandos gaus kelialapius į pirmą divizioną, dvi silpniausiai pasirodžiusios iškris į trečiąjį. Šiemet pirmą kartą vyrų bei moterų įskaita bus bendra.

Gyvenimas

Itin reta liga sergančiam Deimantui būtina kepenų transplantacija: šeima laukia žinių – priims lenkai ar vokiečiai

Sportas

„Žalgirio“ trenerį prieš mūšį su „Sevilla“ nustebino diskusijos apie varžovų sudėtį

Aktualu

Kelią Vilnius–Pabradė užblokavo nuvirtęs vilkikas

Natalijos Bunkės sūnus per Žolinę atšventė 7-ąjį gimtadienį: šventė pajūryje subūrė visą šeimą

Pasaulis kišenėje

Palangos simbolis poilsiautojus vilioja ir per kaitrą, ir per liūtį

24sek

Jono Valančiūno gudrus dėjimas – antras tarp gražiausių „Raptors“ sezono epizodų

Aktualu

Stumbras LDK: aukščiausio lygmens, valdovo vertas trofėjus

24sek

Naujajame Dainiaus Adomaičio trenerių štabe „Ryte“ – pokyčiai

Maistas

Kosminiai desertai: talentingas konditeris kuria fantastiškas skulptūras iš šokolado

Sportas

UEFA Supertaurė – pirmas „Real“ iššūkis be Cristiano Ronaldo

15min iš Talino Sportas