Lietuvos lengvaatlečiai pateko į aukštesnę lygą (atnaujinta 20.33)

Banska Bystricoje (Slovakija) sekmadienį baigėsi Europos komandinio lengvosios atletikos čempionato antrosios lygos turnyras. Aštuonių komandų rikiuotėje Lietuvos rinktinė išsaugojo pirmą dieną įgytą pranašumą prieš varžovus ir iškovojo kelialapį į pirmosios lygos pirmenybes.
Vitalijus Kozlovas
Vitalijus Kozlovas / Alfredo Pliadžio nuotr.

Tik sekmadienio rytą varžybų protokoluose atsirado penkios naujos rungtys – visos 100 metrų bėgimo (3 tarp vyrų ir 2 tarp moterų). Tačiau tai buvo parodomieji bėgimai žiūrovams, taškų bendrojoje įskaitoje už juos skirta nebuvo. Pirmajame bėgime Aivaras Pranckevičius finišavo antras – 10,80 sekundės. Antrajame bėgime nugalėjo Egidijus Dilys – 10,70 sekundės. Trečiajame vyrų bėgime lietuviai nedalyvavo.

Sonatos Tamošaitytės fotofinišas

Pirmajame moterų bėgime greičiausia buvo Silvija Peseckaitė – 12,03 sekundės. Antrajame bėgime nepralenkiama buvo Audra Dagelytė – 11,64 sekundės, kuri vos 0,02 sekundės pralenkė garsiąją bulgarę Ivetą Lalovą.

Pirmosios į kovą dėl oficialių taškų stojo kūjo metikės. Vaida Kelečiūtė įrankį numetė 48,56 metro ir liko šešta. Sėkmingas buvo tik vienas jos bandymas iš trijų. Nugalėjo pasaulinio sezono lyderė slovakė Martina Hransova – 74,95 metro.

Alfredo Pliadžio nuotr./Irina Krakoviak

100 metrų barjerinį bėgimą laimėjo airė Derval O’Rourke – 13,17 sekundės, Lietuvos sezono lyderė Sonata Tamošaitytė liko trečia – 13,52. Tarp vyrų 110 metrų bėgęs daugiakovininkas Mantas Šilkauskas liko šeštas – 14,46 sekundės. Nugalėjo kroatas Jurica Grabusičius – 13,69.

800 metrų bėgimą laimėjo Airijos atstovas Thomas Chamney – 1:50.33. Olimpietis Vitalijus Kozlovas atbėgo trečias – 1:50,91.

Pirmą dienos pergalę Lietuvai 1500 metrų bėgime iškovojo puikią formą šiame sezone demonstruojanti Irina Krakoviak – 4:15,15 minutės.

Alfredo Pliadžio nuotr./Povilas Mykolaitis

Vakar laimėjęs šuolio į tolį rungtį, Povilas Mykolaitis liko antras trišuolyje – 16,24 metro. Stipresnis buvo tik bulgaras Momchilas Karailievas – 17,08 metro. Tomas Intas ietį numetė 69,89 metro ir liko antras. Ir čia stipresnis buvo bulgaras Kolio Neshevas – 73,38 metro.

Neplanuotą tašką Lietuvai pridėjo šuolininkas su kartimi Audrius Zimkevičius. Jis peršoko kartelę, pakeltą į 4,20 metro aukštį, ir liko septintas. Nugalėjo bulgaras Spasas Buhalovas – 5,50 metro. Lietuviui padėjo tai, kad kroatas Radovanas Jakonovičius neįveikė pradinio 4,60 metro aukščio.

Bėgdama 200 metrų Lina Grinčikaitė finišavo antra – 23,82 sekundės. Greitesnė buvo tik Eleni Artymata iš Kipro – 23,39 sekundės, atsirevanšuodama Linai už pralaimėjimą 100 metrų distancijoje. Tarp vyrų Žilvinas Adomavičius liko ketvirtas – 21,30 sekundės. Nugalėjo airis Paulas Hessionas – 20,56 sekundės.

Pliadisfoto.lt nuotr./A.Skujytei šis Europos čempionatas būtų buvęs jau trečias per karjerą, tačiau tik pirmas rutulio stūmimo sektoriuje. Anksčiau atletė varžėsi septynkovės rungtyje
Alfredo Pliadžio nuotr./Austra Skujytė

3000 metrų su kliūtimis Lietuvos atstovas Andrejus Jegorovas įveikė ketvirtas – 9:44,09 minutės. Nugalėjo latvis Konstantinas Savčiukas – 9:10,82.

Užtikrintai rutulio stūmimo rungtį laimėjo olimpinė vicečempionė Autra Skujytė. Ji įrankį nuskraidino 17,21 metro ir artimiausią varžovę pralenkė daugiau nei 3 metrais. Beje, Austra pasižymėjo fenomenaliu stabilumu – visus keturis bandymai skiria ne daugiau nei 6 centimetrai (17,15; 17,20; 17,18; 7,21 m.). Dar viena Lietuvos olimpietė Rasa Drazdauskaitė laimėjo 5000 metrų bėgimą  – 16:25,23.

3000 metrų Tomas Matijošius įveikė ketvirtas – 8:39,93. Nugalėjo austras Gerogas Mlynekas – 8:21,00.

Giedrius Šakinis diską numetė 54,06 metro ir liko šeštas. Nugalėjo austras Gerhardas Mayeras – 61,53 metro. Šuolininkė į tolį Dovilė Tanskytė nušoko 5,50 metro ir liko paskutinė, aštunta. Toliausiai nuskriejo slovakė Java Voldakova – 6,54 metro.

Kaip ir tikėtasi, šuolio į aukštį sektoriuje lygiaverčių varžovių neturėjo kroatė Blanka Vlasič – 2,04 metro. Olimpietė Karina Vnukova su 1,81 metro aukščiu liko trečia–penkta. Tokį pat aukštį įveikė airė ir latvė.

Paskutinėje turnyro rungtyje varžėsi estafečių 4 x 400 metrų rinktinės. Mūsų moterų ketvertukas (Aina Valatkevičiūtė, Eglė Balčiūnaitė, Kristina Jasinskaitė ir Agnė Orlauskaitė) varžovėms nepaliko jokių vilčių – 3:36,15. Antros atbėgusios kroatės atsiliko daugiau nei sekunde. Lietuvos vyrai liko treti – 3:13,35 minutės. Artūras Kulnis, Vitalijus Kozlovas, Egidijus Švėgžda bei Linas Bružas nusileido Slovakijos ir Kroatijos rinktinėms.

Pirmosios dienos rezultatus galite rasti čia.

Galutinė komandinė rikiuotė (po 40 rungčių)