2012 03 09 /20:33

Lietuvos rekordą pagerinusiai daugiakovininkei Austrai Skujytei – pasaulio čempionato bronza!

Naują Lietuvos rekordą daugiakovėje pasiekusi Austra Skujytė penktadienį iškovojo bronzą lengvosios atletikos uždarų patalpų pasaulio čempionato Stambule (Turkija).
Austra Skujytė
Austra Skujytė iškovojo bronzos medalį. / AP/„Scapnix“ nuotr.

Prieš neparankią paskutinę rungtį – 800 metrų bėgimą – lietuvė buvo antra. Išsaugoti šios pozicijos 32 metų sportininkei nepavyko, tačiau ji bendroje įskaitoje surinko 4802 taškus ir užėmė trečią vietą.

4802 taškai daugiakovėje yra naujas Lietuvos rekordas. Šiuo rezultatu A.Skujytė pagerino jai pačiai nuo 2007-ųjų priklaususį geriausią šalies rezultatą (4740 tšk.).

Stambule A.Skujytė pagerino ir dar du asmeninius rekordus – 1,90 m šuoliuose į aukštį ir 8,57 sek. 60 m bėgime su barjerais.

Maniau, kad varžovės atrodys stipriau, - A.Skujytė.

„Maniau, kad varžovės atrodys stipriau. Bet štai ką reiškia vienerios varžybose, kuriose visoms reikia padaryti maksimumą“, – delfi.lt prisipažino A.Skujytė.

Pasaulio čempionės karūna atiteko naują pasaulio rekordą pasiekusiai ukrainietei Natalijai Dobrynskai (5013 tšk.), o sidabrą pelnė taip pat šalies rekordą pranokusi britė Jessica Ennis (4965 tšk.).

Medalį lengvosios atletikos uždarų patalpų pasaulio čempionate A.Skujytė pelnė jau trečią kartą per karjerą. Pernai Paryžiuje ji laimėjo sidabrą, o 2004-aisiais Budapešte – taip pat bronzą.

Bendroji daugiakovės įskaita (po penktos rungties iš penkių)
Vieta Sportininkė Šalis Taškai
1 Natalija Dobrynska Ukraina 5013 (pasaulio rekordas)
1 Jessica Ennis Didžioji Britanija 4965 (šalies rekordas)
3 Austra Skujytė Lietuva 4802 (šalies rekordas)
4 Karolina Tyminska Lenkija 4725
4 Tatjana Černova Rusija 4725
6 Jekaterina Bolšova Rusija 4639
7 Hanna Melničenko Ukraina 4623
8 Jana Maksimova Baltarusija 4601

800 metrų bėgime finišavo paskutinė

Paskutinėje rungtyje – 800 metrų bėgime – A.Skujytė pasiekė geriausią sezono rezultatą, tačiau vis tiek liko paskutinė, toli atsilikusi nuo varžovių. Lietuvė distancijoje sugaišo 2 min. 19,99 sek.

Rungtyje nugalėjo britė Jessica Ennis (2 min. 8,09 sek.), bėgusi greičiausiai per karjerą. Antra liko lenkė Karolina Tyminska (2 min. 8,35 sek.), o trečia – taip pat asmeninį rekordą pagerinusi ukrainietė Natalija Dobrynska (2 min. 11,15 sek.).

Septintą vietą užėmusiai kitai Ukrainos daugiakovininkei Hannai Melničenko (2 min. 15,53 sek.) lietuvė A.Skujytė pralaimėjo daugiau nei 4 sekundėmis.

800 m bėgimas (daugiakovė, penkta rungtis iš penkių)

Šuoliuose į tolį liko šešta

Piešpasktuinėje – šuolių į tolį – rungtyje A.Skujytė užėmė šeštą vietą. Geriausiu pirmuoju bandymu lietuvė nušoko 6,24 m. Kitais bandymais – 6,12 ir 6,16 m.

Asmeninis A.Skujytės rekordas šioje rungtyje yra 6,39 metro.

Šuolių į tolį rungtyje nugalėjo ukrainietė Natalija Dobrynska (6,57 m), aplenkusi toliausiai per karjerą nušokusią rusę Jekateriną Bolšovą (6,52 m).

Tik septinta šioje rungtyje liko iki tol bendroje įskaitoje pirmavusi britė Jessica Ennis (6,19 m).

Po šuolių į tolį A.Skujytė bendrojoje įskaitoje vis dar žengė antra.

Šuoliai į tolį (daugiakovė, ketvirta rungtis iš penkių)

Rutulio stūmime taip pat buvo antra

Asmeninius rekordus 60 metrų bėgimo ir šuolių į aukštį rungtyse gerinusi A.Skujytė rutulio stūmime, kur buvo laikoma favorite, užėmė antrąją vietą.

Sėkmingiausias buvo antrasis lietuvės bandymas – 16,26 metro. Pirmuoju rutulys skriejo 15,19 m, o trečiuoju – 16,03 m. Asmenis sportininkės rekordas rungtyje yra 17,63 m.

Rutulio stūmimo rungtyje nugalėjo Natalija Dobrynska iš Ukrainos – 16,51 m. Trečia liko baltarusė Jana Maksimova (14,85 m), o ketvirta – karjeros rekordą pagerinusi britė Jessica Ennis (14,79 m).

Po rutulio stūmimo rungties A.Skujytė išsaugojo antrąją vietą bendrojoje įskaitoje.

Rutulio stūmimas (daugiakovė, trečia rungtis iš penkių)