Lina Grinčikaitė prasimušė į pasaulio čempionato 60 m bėgimo pusfinalį

Šeštadienį Stambule (Turkija) tęsėsi pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. Vienintelė iš lietuvių ne penktadienį, o šeštadienį čempionatą pradėjo sprinterė Lina Grinčikaitė. Bėgikė sėkmingai startavo 60 m atrankos bėgime.
Lina Grinčikaitė
Lina Grinčikaitė / pliadisfoto.lt nuotrauka

Ketvirtame atrankos bėgime L.Grinčikaitė finišavo trečia ir distanciją įveikė per 7.37 sek. Pasibaigus visiems aštuoniems atrankos bėgimams paaiškėjo, kad lietuvė varžysis pasaulio čempionato pusfinalyje.

Į pusfinalį, kuris vyks sekmadienį, pateko po dvi sprinteres iš kiekvieno bėgimo bei aštuonios su geriausiais laikais. Tarp 24 pusfinalio dalyvių 24 metų klaipėdietė užėmė 19–20 vietą. Britė Asha Philip 60 m bėgime taip pat sugaišo 7.37 sek.

Bulgarė Iveta Lalova ir Gloria Asumnu iš Nigerijos buvo greičiausios atrankoje ir distanciją įveikė per 7.19 sek.

Šį sezoną L.Grinčikaitė 60 metrų distanciją greičiausiai įveikė per 7,32 sek., o asmeninis sprinterės rekordas – 7,27 sek.

***

17.17 val. 60 m barjerinio bėgimo pusfinalyje bėgs Sonata Tamošaitytė. Į finalą, kuris vyks 19.45 val., pateks po keturias pirmąsias bėgikes.

17.30 val. Rytis Sakalauskas kovos 60 m pusfinalyje. Į finalą (20.00 val.) keliaus po du bėgikus iš kiekvieno pusfinalio ir dar du, pasiekę geriausią laiką.