Londono maratone – olimpinės čempionės triumfas ir flirtas su pasaulio rekordu

Sekmadienį vykusiame Londono maratone triumfavo Kenijos bėgikas Kelvinas Kiptumas ir Nyderlandų atstovė Sifan Hassan.
Kelvinas Kiptumas
Kelvinas Kiptumas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

K.Kiptumas pagerino tautiečio Eliudo Kipchoge'o trasos rekordą ir vyrų maratoną laimėjo antru geriausiu laiku per visą istoriją.

Jis vos 16 sekundžių atsiliko nuo E.Kipchoge'o pasaulio rekordo, finišuodamas per 2 valandas, 1 minutę ir 25 sekundes.

Antras finišavo kitas Kenijos bėgikas Geoffrey Kamwororas, trečias – pasaulio čempionas iš Etiopijos Tamiratas Tola.

Legendinis britas Mo Farahas finišavo devintas. Prieš varžybas jis buvo pareiškęs, kad tai jo paskutinis maratonas.

Moterų įskaitoje triumfavo 30-metė olimpinė čempionė Sifan Hassan.

Su klubo sąnario problemomis susidūrusi S.Hassan silpnai pradėjo bėgimą, bet palaipsniui atsigavo ir laimėjo, trasą įveikdama per 2 valandas, 18 minučių ir 33 sekundes.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sifan Hassan

Etiopijoje gimusi S.Hassan, atstovaudama Nyderlandams Tokijo olimpiadoje pelnė aukso medalius 5000 ir 10000 m bėgimuose.

Antra liko etiopė Alemu Megertu, o trečia – Tokijo olimpinė čempionė Peres Jepchirchir iš Kenijos.

Marcelis Hugas 50 sekundžių pagerino jam pačiam priklausiusį trasos rekordą ir trečią kartą iš eilės laimėjo Londono maratono vyrų vežimėlių lenktynes, o iš viso – penktą kartą.

37-erių šveicaras finišavo per 1 valandą, 23 minutes ir 48 sekundes.

Australė Madison de Rozario antrą kartą laimėjo moterų vežimėlių lenktynes – ji trasą įveikė per 1 valandą, 38 minutes ir 52 sekundes.

Iš viso Londono maratone startavo 47 tūkst. dalyvių.