Madride stebino šuolininkai į tolį

Jau rašėme, kad šeštadienį pirmąją sezono pergalę IAAF „Grand Prix” varžybose Madride iškovojo disko metikas Virgilijus Alekna. Jo diskas geriausiu bandymu nuskriejo 67,20 metro. Šiose varžybose pasiekta ir keletas kitų puikių rezultatų.
Tatjana Lebedeva
Tatjana Lebedeva / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Madridas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Irving Saladino

Visi 8 finale šokę šuolininkai į tolį viršijo 8 metrų ribą. Australas Fabrisas Lapiere nuskriejo 8,57 metro ir laimėjo varžybas. Tačiau naujas turnyro rekordas nuo šiol priklausys PAR atletui Goldfrey Makoenai, kuris parodė antrą rezultatą – 8,50. Būtent afrikiečio šuolio metu palankus vėjas neviršijo normos. Irvingas Saladino iš Panamos liko trečias – 8,43.

Moterų trišuolį laimėjo rusė Tatjana Lebedeva, įveikusi didmeistrišką 15 metrų ribą – 15,01 metro. Po traumas pirmą kartą startavusi sportininkė šio rezultato į savo archyvą taip pat užsirašyti negalės dėl stipraus vėjo.

Airijos bėgikas Davidas Gillica laimėjo 400 metrų bėgimą (44,77), o tokio pat ilgio distanciją su barjerais greičiausiai įveikė Jamaikos atletas Isa Phillipsas – 48,09.