Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 18d. 10:41

Mantas Šilkauskas: Visas dėmesys – čempionatui Kaune

Mantas Šilkauskas
Asmeninio archyvo nuotr. / Mantas Šilkauskas

Ir toliau puikią sportinę formą sezono pradžioje demonstruoja daugiakovininkas Mantas Šilkauskas. JAV studijuojantis kaunietis jau antrą kartą šiame sezone pagerino savo asmeninį rekordą ir priartėjo prie normatyvo, suteikiančio teisę startuoti pasaulio lengvosios atletikos čempionate Berlyne rugpjūtį.

NCAA „Big 12“ konferencijos čempionate Lubbocke Mantas dešimtkovėje surinko 7706 taškus ir net 292 taškais pagerino balandžio mėnesį pasiektą asmeninį rekordą ir visų laikų geriausių Lietuvos daugiakovininkų sąrašuose pakilo iš devintos vietos į septintą. Jei ne prastos oro sąlygos antrąją dieną, buvo realu įvykdyti pasaulio čempionato Berlyne normatyvą, iki kurio pritrūko vos 24 taškų. Ne specialistams paaiškinsime, jog 24 taškai – tai 3 sekundės 1500 metrų bėgime arba 3 centimetrai šuolyje į aukštį. Jau šią savaitę Mantas grįžta į Lietuvą ruoštis pagrindiniam savo metų startui – Europos U23 čempionatui Kaune.

Paklaustas, ar labai apmaudu dėl tų 24 taškų, kurių pritrūko iki pasaulio čempionato normatyvo, M.Šilkauskas sako – „Visiškai ne. Po Europos čempionato Kaune esu susiplanavęs peties operaciją, kurią darytis yra būtina – petį susižeidžiau dar 2007 metais. Po to lauks reabilitacija ir pasiruošimas kitam sezonui, tad net ir važiuodamas į Berlyną negalėčiau pažadėti aukšto rezultato. Tai jau būtų ketvirta daugiakovė per sezoną, o aš nesu šioje rungtyje startavęs daugiau nei tris kartus per metus. Visą dėmesį skiriu U23 čempionatui Kaune ir ruošiuosi būtent jam. Nesakau, kad nenorėčiau startuoti Berlyne – būtų malonu atstovauti savo šalį, tačiau tokius planus atidedu ateičiai. Kitu atveju reikėtų koreguoti Europos čempionato planus.“.

Jau pačioje pirmojoje varžybų Lubbocke rungtyje M.Šilkauskas pasiekė įspūdingą rezultatą 100 metrų bėgime – 10.34 sekundės. Jei ne kiek per stiprus palankus vėjas (+2.6 m/s), tai būtų 2 rezultatas per visą Lietuvos lengvosios atletikos istoriją. „Man pačiam šis rezultatas buvo netikėtas. Prieš startą buvo minčių, jog galiu bėgti per 10.55 ar kiek greičiau. Po finišo galvojau, kad laikas bus apie 10.60 – distancijoje nesijaučiau labai galingas. Bet kokiu atveju, per daug nesigilinu į panašius rekordus ir vėjus – daugiakovėje leistinas vėjas yra +4.0 m/s, tad viskas buvo leistinose ribose. Man nerūpi atskiros rungtys – rūpi tik dešimtkovės rezultatas.“

Ir apie artimiausias lengvaatlečio startus – „Lietuvoje būsiu iki rugpjūčio pabaigos, gal tik liepos pabaigoje skrisiu operuotis. O iki Europos U23 čempionato Kaune dar startuosiu LAf taurėje (110 metrų barjeriniame bėgime ir 200 metrų bėgime) bei Europos taurėje. Konkrečių rezultatų neplanuoju, ruošiuosi pagrindiniam startui kaip ruošiausi bei noriu U23 čempionate Kaune padaryti viską, ką galiu.“

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką