„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Čikagos maratonas
0

Sekmadienį Europoje bei už Atlanto vyko du stambūs maratonai – Čikagos bei Poznanės. Juose dalyvavo ir nemažas būrys lietuvių.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Samuel Wanjiru

Nuo 1977 metų vyksitančiame Čikagos maratone startavo per 30000 bėgimo entuziastų. Tarp moterų nugalėjo Europos 5000 metrų bėgimo rekordininkė, rusė Lilija Šobuchova – 2:25,56 valandos. Antra liko Vokietijai atstovaujanti Irina Mikitenko (2:26,31), trečia – dar viena rusė Lidija Grigorjeva (2:26,47).

Tarp vyrų triumfavo olimpinis čempionas, kenietis Samuelis Wanjiru – 2:05,41. Antras buvo marokietis Abderrahimas  Goumry (2:06,04), trečias – dar vienas kenietis Vincentas Kipruto (2:06.08).

Tarp bėgikų buvo ir 13 Lietuvos atstovų. Tarp vyrų geriausiai sekėsi Robertui Zaicevui – jis distanciją įveikė per 2:42,04 valandos ir užėmė 203 vietą bendrojoje įskaitoje. Tarp moterų greičiausia buvo Vilija Gelažiūtė – 4:10,32 valandos – tai 13724 laikas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lilija Šobuchova

Šiapus Atlanto maratonas vyko netoli mūsų šalies, Lenkijos Poznanėje. Tai jau 10 maratonas šiame mieste, jame startavo virš 4000 bėgikų.

Tarp vyrų čia greičiausi buvo keniečiai – nugalėjo  Samsonas Kimeli Chebbi – 2:19,14. Antras liko Abrahamas Yilma Belete, trečias – Friminas Kiplagatas Kiphpge. Moterų bėgimą laimėjo šeimininkė Annieszka Gortel (2:37,08). Ji aplenkė tautietes Agniszką Janasiak bei Arietą Meloch.

Startavo ir 7 lietuviai – Ernestas Vadeikis liko 102 – 2:57,54. Piotras Silkinas distanciją įveikė per 3:44,10 valandos ir tarp veteranų liko šeštas.