Maratonai – nuo Krokuvos iki Nešvilio

Paskutinis balandžio savaitgalis – didžiųjų maratonų diena. Be Londono maratono, kuriame puikiai pasirodė Lietuvos bėgikė Diana Lobačevskė, ilgieji bėgimai dar vyko Krokuvoje, Hamburge, Madride bei Nešvilyje.
Hamburgo maratone vanduo liejosi laisvai...
Hamburgo maratone vanduo liejosi laisvai... / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

8-ajame Krokuvos maratone lietuvis Marius Diliūnas finišavo penktas (2:23:19). Tai – geriausias sezono rezultatas tarp Lietuvos maratonininkų. Pernai šiame maratone Marius buvo ketvirtas. Satelitiniame 4.2 km bėgime į pirmąjį dešimtuką pateko du Panevėžio rajono bėgikai: Mantas Valentinavičius – šeštas (13:17), Algirdas Tamašaitis – devintas (13:25).

Hamburgo maratone tarp vyrų greičiausias buvo etiopas Solomonas Tside (2:04.28). 10 sekundžių nuo jo atsiliko kenietis Charlesas Nqulepuisas, trečias liko brazilas Jose Tettesas del Souza.

Tarp moterų greičiausia buvo ispanė Aleksandra Aquilar (2:29.01). Antra buvo etiopė Abdi Tiqist Sheni, trečia – vokietė Ulrike Maisch.

32-ojo Madrido maratono nugalėtoju tarp vyrų tapo Bahreinui atstovaujantis kenietis Khalidas Yaseenas – 2:14.31. Tolimesnes šešias vietas užėmė Kenijos bėgikai – antras buvo Meshackas Kosgei Kirwa, trečias – Gatheru Danielis Neritu. Moterų bėgimą laimėjo Turkijos atstovė Mehtap Sizmaz (2:32.04). Antra buvo etiopė Amane Chevo, trečia – rusė Galina Aleksandrova.

„Country Music Marathon“ JAV country muzikos sostinėje Nešvilyje laimėjo Rusijos bėgikė Tatjana Puškariova (2:36.44). Antra buvo Julija Archipova iš Kirgizijos, trečia – dar viena rusė Albina Galjamova.