Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maratonininkė Lobačevskė: „Sveikatos turiu, kad tik traumos nekamuotų...“

D.Lobačevskė
Gintaro Mačiulio nuotr. / D.Lobačevskė
Šaltinis: 15min
0
A A

Likus dviems mėnesiams iki Vilniaus maratono šio sostinės sporto renginio veidu tapusi ilgų nuotolių bėgikė Diana Lobačevskė po traumos tikisi per vasarą sutvirtėti, pakartoti normatyvą ir patekti į Londono olimpiadą.

Įspūdinga pergale 2008 metais Vilniaus maratone į didįjį sportą po pertraukos grįžusios D.Lobačevskės karjerą šį sezoną pristabdė trauma. Nors prieš mėnesį dėl skilusio dubens apie bėgimą nė kalbos negalėjo būti, Anglijoje gyvenanti stajerė šį savaitgalį Kaune jau dalyvavo Lietuvos lengvosios atletikos čempionate ir 10 000 m rungtyje užėmė trečiąją vietą.

„Nerealu dabar buvo kovoti dėl pirmos vietos, tačiau tikėjausi bėgti truputį greičiau. Vienas džiaugsmas – po traumos jau galiu bėgioti, – sakė pirmą ir antrą vietas Rasai Drazdauskaitei ir Gytei Norgilienei Kaune užleidusi maratonininkė. – Žadu vasarą atiduoti treniruotėms ir išlipti iš savo bėdų“.

Ar pastarųjų dviejų metų karjeros vingiai tenkino D.Lobačevskę? „Be abejo. Progresu esu labai patenkinta. Turiu ir svajonę – patekti į Londono olimpiadą. Normatyvą esu įvykdžiusi, tačiau jį reikia pakartoti. Jeigu traumos nesutrukdys, tikiuosi tai atlikti rudenį“, – sakė Lietuvos moterų maratono rinktinės narė.

Vieni bėgdami galvoja apie darbus, kitų galvoje tuo metu apskritai tuščia, o Diana teigė, kad visą dėmesį bėgdama sutelkia į laiką ir rezultatą: „Tikrai nesvajoju, ką valgysiu ar gersiu po bėgimo.“ Rugpjūčio 7–ą dieną 30 metų jubiliejų švęsianti maratonininkė tvirtino, kad geriausia dovana jai būtų, jeigu daugiau nebekamuotų traumos.

Iki pat Vilniaus maratono Lietuvoje žadanti likti stajerė sakė, kad norėtų apginti pernai laimėto pusės maratono sostinėje nugalėtojos vardą. „Negalėčiau Vilniaus maratono lyginti su Londono ar Venecijos, nes mūsų šalies sostinės bėgimui reikia dar labai augti. Tačiau bėgti namie tarp savų sienų labai malonu. Pastebiu, kaip keičiasi miestas, kas naujo atsirado“, – tikino Anglijoje gyvenanti moteris.

Kviesdama visus dalyvauti Vilniaus maratone – nesvarbu ar bėgs visą distanciją, ar pusę, ar mini – maratonininkė tvirtino, kad prie sporto linkusiems žmonėms „užsikabinti“ lengviau. „Bėgimas man tiesiog kraujyje. Bėgu dėl sveikatos, azarto ir savo malonumui. To ir visiems linkiu“, – sakė jis.

Apie Vilniaus maratoną

Iki septinto tarptautinio Vilniaus maratono (rugsėjo 12–ą dieną) liko 63 dienos. Anot organizatorių, tai bus ne tik bėgimas, bet ištisas renginių maratonas nuo aukštakulnių lenktynių iki žvejų varžybų.

Nuo vasario mėnesio į Vilniaus maratoną jau užsiregistravo 574 dalyviai iš 18 šalių: maratono distancijoje – 211, pusė maratono – 243, mini maratone – 120. Organizatoriai viliasi, kad renginys gali sutapti su sostinės dienomis.

Šiais metais vyko jau keturi pasirengimo Vilniaus maratonui bėgimo etapai – suaugusiųjų „Adidas“ ir vaikų „Nutrend“ taurės varžybos. Penktasis etapas vyks liepos 24–ą dieną Marijampolėje, o paskutinis finalinis – rugsėjo 4–ą dieną Vilniuje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką