Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maratonininkė Živilė Balčiūnaitė gali netekti ir valstybinio ordino

Živilė Balčiūnaitė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Živilė Balčiūnaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinių apdovanojimų taryba svarstys, ar rekomenduoti prezidentei Daliai Grybauskaitei atimti iš sportininkės Živilės Balčiūnaitės prieš pusantrų metų jai skirtą ordiną, rašo „Vilniaus diena“.

Po to, kai Tarptautinis sporto arbitražo teismas (CAS) nusprendė, kad ką Ž.Balčiūnaitė buvo pagrįstai diskvalifikuota dvejiems metams dėl draudžiamų preparatų vartojimo, Lietuvoje susirūpinta dėl šiai sportininkei 2010-aisiais įteikto valstybės apdovanojimo ir dėl jai skirtos valstybinės piniginės premijos.

Prezidentūra patvirtino dienraščiui, kad netrukus bus sprendžiama, kaip pasielgti su Ž.Balčiūnaitei skirtu Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Po to, kai 2010 m. liepos pabaigoje Barselonoje vykusiame Europos lengvosios atletikos čempionate Ž.Balčiūnaitė iškovojo aukso medalį moterų maratono rungtyje, prezidentė pasirašė dekretą, kuriuo sportininkę apdovanojo ordinu.

Bet po galutinio CAS sprendimo, jog diskvalifikacija buvo teisinga ir Europos maratono čempionės titulas iš Ž.Balčiūnaitės atimamas, gali būti atšauktas ir D.Grybauskaitės dekretas dėl ordino skyrimo sportininkei.

„Valstybės apdovanojimų taryba svarstys klausimą dėl Ž.Balčiūnaitei įteikto valstybinio apdovanojimo ir savo rekomendacijas teiks prezidentei D.Grybauskaitei. Atsižvelgdama į rekomendacijas šalies vadovė priims sprendimą“, – dienraščiui pranešė Prezidentės spaudos tarnyba.

Kol kas neskelbiama, kada posėdžiaus Valstybės apdovanojimų taryba ir kada svarstys šį klausimą. Anot dienraščio, tai gali įvykti balandį.

Jeigu prezidentė tokį dekretą dėl Ž.Balčiūnaitės pasirašytų, sportininkės būtų paprašyta grąžinti jai įteiktą aukštą valstybės apdovanojimą.

Bus sprendžiamas ir klausimas dėl Ž.Balčiūnaitei skirtos vyriausybinės piniginės premijos likimo.

Po pergalės Europos čempionate 2010 metais maratono bėgikei iškart buvo įteikta 20 tūkst. litų premija. Dabar, po galutinio CAS sprendimo, su Z.Balčiūnaite bus tariamasi dėl šių pinigų grąžinimo į valstybės iždą.

„Po švenčių kalbėsimės su Ž.Balčiūnaite. Tai nemalonus pokalbis. Šiaip liūdna – žmogus susilaužė sau gyvenimą“, – sakė Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas Klemensas Rimšelis.

Pernai Vyriausybė pakeitė premijų skyrimo pasižymėjusiems sportininkams tvarką. Nuo šiol piniginės premijos bus skiriamos tik po tam tikro „inkubacinio periodo“, tai yra įsitikinus, kad sportininkai tikrai nėra kaltinami kokiais nors neteisėtais veiksmais iškovoję savo titulus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką