Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 17d. 15:53

Mistika Sibire: 36 rusai atletai prapuolė, atvykus dopingo kontrolieriams

Antidopingo specialistai išgąsdino būrį Rusijos lengvaatlečių.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Antidopingo specialistai išgąsdino būrį Rusijos lengvaatlečių.

Rusijos lengvosios atletikos federacija pareiškė, jog pradėjo tyrimą dėl didelio būrio sportininkų, kurie pasitraukė iš varžybų Irkutske, sužinoję, kad ten atvyksta antidopingo specialistai.

Rusijos naujienų portalo championat.ru teigimu, net 36 atletai netikėtai pasitraukė iš Sibiro apskrities pirmenybių uždarose patalpose praėjusią savaitę.

„Kartais pasitaiko Naujamečių stebuklų, bet pasaulis turi apie tai žinoti, – rašė championat.ru žurnalistas Jevgenijus Sliusarenka. – Kai beveik keturios dešimtys sportininkų vienu metu tose pačiose varžybose suserga – ar tai ne stebuklas? Ar tai ne medicininis fenomenas, vertas mokslinio tyrimo?“

Anot straipsnio autoriaus, Rusijos antidopingo agentūros specialistams netikėtai atvykus į Irkutską, itin daug lengvaatlečių susirgo arba nepasirodė starto vietoje, o drauge išvengė ir kvietimų pateikti šlapimo mėginius.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Antidopingo specialistai išgąsdino būrį Rusijos lengvaatlečių.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Antidopingo specialistai išgąsdino būrį Rusijos lengvaatlečių.

Štai gruodį puikų rezultatą varžybose Krasnojarske 3000 m bėgimo rungtyje pasiekusi Natalija Aristarchova rengėsi nustebinti ir Irkutske, bet ten nestartavo.

Moterų 60 metrų bėgimo finalas atrodė keistai, nes jame akivaizdžiai trūko sprinterių.

VIDEO: 2018 СФО | 60м ж финал3 (Полина Миллер)

Grupė sportininkų ir trenerių iš grupės, pasivadinusios „Stop Doping!“, suskaičiavo, kad dėl ligų arba nenurodytos priežasties varžybose nepasirodė vienuolika suaugusiųjų atletų, keturi jaunimo (iki 23 metų) ir keturiolika jaunesnių nei 20 metų sportininkų, taip pat septyni jaunesni nei 18 metų lengvaatlečiai.

Dalis jų pateikė ligos pažymas, o kiti tiesiog neatvyko į varžybas. Dar buvo ir tokių, kurie nefinišavo arba buvo diskvalifikuoti.

Rusijos lengvosios atletikos federacija pareikalavo sportininkų pateikti aiškesnius pasiaiškinimus ir pradėjo tyrimą.

Tai ne pirmas kartas, kai Rusijos atletai kaltinami bandymais išsisukti nuo dopingo testų. Pernai penki lengvaatlečiai netikėtai išbraukė savo pavardes iš varžybų, tačiau po tyrimo nebuvo paskelbta apie jokius rezultatus.

2016 metais pasaulio antidopingo agentūra skelbė, jog vienas Rusijos lengvaatletis bandė pateikti kyšį dopingo kontrolieriui, o kita pabėgo iš stadiono per savo bėgimo rungtį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Antidopingo specialistai išgąsdino būrį Rusijos lengvaatlečių.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Antidopingo specialistai išgąsdino būrį Rusijos lengvaatlečių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką