Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 27, 12:07

Mykolą Alekną švedai lygina su pasauline žvaigžde: „Milžiniškas potencialas“

Mykolo Aleknos demonstruojami rezultatai daro įspūdį ne tik lietuviams. Apie 19-mečio Lietuvos disko metiko talentą garsiai kalba ir švedai, tarp jų olimpinio čempiono Danielio Stahlio treneris.
Mykolas Alekna palygintas su Armandu Duplančiu.
Mykolas Alekna palygintas su Armandu Duplančiu. / „Scanpix“ nuotr.

Praėjusį sezoną slovėnas Kristjanas Čehas tapo disko metimų sensacija.

23 metų slovėną olimpinio ir pasaulio čempiono Danielio Stahlio treneris Vesteinnas Hafsteinssonas tada pavadino didžiausiu visų laikų pasaulio disko metimų varžybų talentu.

Tačiau šiemet jam tenka permąstyti savo žodžius.

To priežastis – Mykolas Alekna, šiemet demonstruojantis įspūdingus rezultatus, nors jam tik 19 metų.

„Taip, tai taip pat milžiniškas talentas, dar jaunesnis, – populiariajai Švedijos žiniasklaidos priemonei „Aftonbladed“ sakė V.Hafsteinssonas. – Jis šiemet meta labai gerai ir labai patobulėjo technine prasme. Tai – milžiniškas potencialas.“

Pernai tapęs pasaulio ir Europos čempionu M.Alekna tik šiais metais pradėjo nuolat mesti vyrų varžybose 2 kg diską.

Nuo asmeninio rekordo balandį (64,87 m) JAV studijuojančio vilniečio rezultatai vis kyla, kol šeštadienį jis driokstelėjo iš kojų verčiančiu 69 m rezultatu Lietuvos lengvosios atletikos čempionate.

Varžybose Šiauliuose M.Alekna beveik keturiais metrais aplenkė Andrių Gudžių – 2017 ir 2018 metų pasaulio bei Europos čempioną, šiemet pasaulyje pasiekusį trečią sezono rezultatą (69,39 m.).

Roberto Trakio nuotr./Mykolas Alekna
Roberto Trakio nuotr./Mykolas Alekna

Straipsnį apie M.Alekną „Aftonbladet“ papuošė antrašte: „Mykolas Alekna yra disko metimų Duplantis“

Švedijai atstovaujantis 22 metų Armandas Duplantis pastaraisiais metais yra viena ryškiausių lengvosios atletikos žvaigždžių.

Šuolių su kartimi talentas jau būdamas 18-os tapo Europos čempionu, 2020 metais išrinktas geriausiu pasaulio lengvaatlečiu, o pernai iškovojo auksą ir olimpinėse žaidynėse, ir pasaulio pirmenybių uždarose patalpose.

Buvusio amerikiečio šuolininko su kartimi ir Švedijos tinklininkės šeimoje gimęs A.Duplantis yra dabartinių pasaulio rekordų autorius. Uždarose patalpose jis yra įveikęs 6 m 20 cm, aukštį, o atvirame stadione – 6 m 15 cm.

„Scanpix“ nuotr./Armandas Duplantis įevikė 6,20 m aukštį.
„Scanpix“ nuotr./Armandas Duplantis įevikė 6,20 m aukštį.

„Aftonbladet“ priminė, kad ir M.Aleknos genuose užkoduotas disko metiko likimas.

Kaip žinia, jo tėvas Virgilijus Alekna yra dukart pasaulio čempionas, o jo Lietuvos rekordas (73,88 m) yra antras rezultatas per visą lengvosios atletikos istoriją.

Suprasti akimirksniu

  • Šių metų pasaulio čempionas Judžine liepą ir Europos pirmenybės Miunchene rugpjūtį kelia didelę intrigą, nes net keli disko metikai demonstruoja įspūdingus rezultatus.
  • Pavyzdžiui, praėjusį savaitgalį Slovėnijos čempionatą laimėjęs Kristjanas Čehas nusviedė diską 69,91 m.
  • Šią savaitę M.Aleknos laukia pirmoji akistata su pasaulio disko metimų elito atstovais. JAV studijuojantis lietuvis turėtų debiutuoti Deimantinės lygos etape Stokholme birželio 30 dieną.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką