Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 01, 17:52 Atnaujinta 2022 07 01, 18:42

Mykolas Alekna – apie savo įspūdingą rekordą: „Tokio rezultato nelabai ir tikėjausi“

Ne itin išsimiegojęs Mykolas Alekna pasirodė Vingio parko stadione penktadienio vakarą, kai sostinėje vyko „Cosma“ taurės lengvosios atletikos varžybos. Prieš jas 19-metis disko metikas pasidalino mintimis apie nuostabų rezultatą, pasiektą ketvirtadienį Deimantinės lygos varžybose Stokholme.
Mykolas Alekna
Mykolas Alekna / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Mykolas Alekna šį sezoną verčia aikčioti savo rezultatais.

Dar pernai mėtęs jaunimo varžyboms skirtą 1,75 kg diską, jis be jokių ceremonijų įžengė į vyrų disko metikų elitą.

Kai metų pradžioje Berklio universiteto pirmakursis numetė 2 kg diską per 66 m, jau tada rezultatas atrodė iš fantastikos srities 19-mečiui atletui.

Tačiau jis nesiliovė stebinti, vis pridėdamas dar tolimesnį metimą, kol dar vieną asmeninį rekordą pasiekė praėjusį ketvirtadienį per debiutą Deimantinės lygos varžybose Stokholme.

M.Alekna tokio lygio varžybose startavo pirmą kartą savo karjeroje ir iškart iškovojo sidabrą ypač aukšto lygio rezultatu.

Jau pirmuoju bandymu vilnietis diską nusviedė 69,81 m ir taip užfiksavo savo karjeros rekordą.

„Įspūdžiai labai geri, – penktadienį Vingio parko stadione žurnalistams sakė M.Alekna. – Tokio rezultato nelabai ir tikėjausi. Bet buvo itin geros sąlygos: pilnas stadionas, geros emocijos, geri varžovai. Viskas susidėjo ir pavyko pasiekti tokį gerą rezultatą.“

Iki šiol olimpinio čempiono Virgilijaus Aleknos sūnus diską toliausiai buvo metęs 69 metrus, bet dabar jis pripažino, turėjęs nuojautą, kad gali mesti dar toliau.

„Iš tiesų per treniruotes pavykdavo numesti kiek toliau nei 69 metrus. Prieš tai Lietuvos čempionatą nepavyko visko techniškai išpildyti (praėjusį savaitgalį Šiauliuose M.Alekna numetė lygiai 69 metrus, – red.).

O dabar Stokholme pavyko numesti labai gerą metimą, išpildyti viską, tad ir pavyko numesti 69,81 m“, – kalbėjo M.Alekna.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Mykolas Alekna
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Mykolas Alekna

Su trečiu geriausiu sezono rezultatu pasaulyje Mykolas iš karto tapo varžybų Stokholme lyderiu ir iš šios pozicijos buvo pajudintas tik prasidėjus penktai metimų serijai, kai įspūdingą metimą švystelėjo 23 metų slovėnas Kristjanas Čehas (70,02).

Tiek slovėnas, tiek M.Alekna gerino nuo 2018 m. gyvavusį varžybų Stokholme rekordą, kuris priklausė jamaikiečiui Fedrickui Dacresui (69,67).

Švedijos stadione solidūs buvo ir kiti M.Aleknos metimai – 67,80, 67,20, 67,21, 67,57 ir 65,15 m. Sezono tolimiausio metimo autorius (71,47 m), Tokijo olimpinis čempionas švedas Danielis Stahlis tenkinosi bronza (67,57 m).

„Su Danieliu Stahliu jau buvau dalyvavęs vienose varžybose JAV, bet kaip bebūtų keista, šįkart nejaučiau jaudulio.

Mėgavausi varžybomis, gal tai ir padėjo pasiekti gerą rezultatą“, – svarstė M.Alekna.

Ketvirtas Deimentinės lygos etape Stokholme liko dar vienas mūsų šalies atstovas A.Gudžius. Jis pirmuoju bandymu įrankį nuskraidino 67,37 m.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Mykolas Alekna
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Mykolas Alekna

Šį sezoną 31-erių kaunietis diską toliausiai metė 69,39 m. 2017 metų pasaulio ir 2018 metų Europos čempiono karjeros rekordas – 69,59 m, o tai reiškia, kad 19-metis M.Alekna jau dabar aukščiausiu rezultatu aplenkė tituluotąjį tautietį.

„Andrius labai visada palaiko, yra labai draugiškas, visada suteikia ir patarimų. Labai smagu, kad ir aukščiausio lygio varžybose galiu varžytis drauge su juo“, – pažymėjo M.Alekna.

O ką sakė tituluotasis tėtis?

„Tėtis irgi labai palaiko ir džiaugiasi“, – sakė jaunasis Alekna.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Virgilijus Alekna
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Virgilijus Alekna

Jis svarstė, kad ateityje yra erdvės pagerinti savo rekordą, bet nereikalingos įtampos sau dėl to nekelia.

„Gal galimybių ir yra, bet šiais metais jau esu patenkintas. Svarbiausia būtų išlaikyti šį lygį visą sezoną, – kalbėjo M.Alekna. – Galima dar patobulinti metimo techniką, bet tai yra niuansai, apie kuriuos nenoriu pasakoti, nes paprastam žmogui sunkoka suprasti. Bet tai patobulinus, galima būtų mesti apie 69 metrus stabiliai.“

Netrukus M.Alekna debiutuos pasaulio lengvosios atletikos čempionate, kuris liepos 15-24 d. vyks Judžine (JAV).

Netikėtai anksti įsiveržęs į disko metikų elitą jaunasis lietuvis stengiasi vėsinti tautiečių skubias svajones apie medalį debiutinėse pirmenybėse.

„Kartais pagalvoju, bet sau spaudimo nekeliu. Manau, kaip 19-mečiui būtų gerai patekti į Top8. Aišku, smagu būtų ir medalį laimėti, bet pernelyg apie tai negalvoju“, – tvirtino M.Alekna.

Penktadienį jis dar nebuvo tikras, ar mes diską vakarinėse varžybose savo gimtojo miesto stadione Vingio parke, bet galiausiai nusprendė išbandyti save, nepaisant sunkios savijautos.

„Jaučiuosi gana prastai. Visą naktį nemiegojau. 3 valandą nakties išvažiavau iš viešbučio, Stokholmo oro uoste buvo labai ilgos eilės į lėktuvus, tad visą laiką prastovėjau, atskridau 9 val. ryto, – pasakojo M.Alekna. – Dabar kiek pavyko dieną pamiegojau 5-6 valandas, pabandysiu dalyvauti. Kaip išeis, taip.“

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Mykolas Alekna
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Mykolas Alekna

Išėjo – vėl puikiai.

Stebint varžybas Vilniuje savo tėvams Virgilijui ir Kristinai, jaunasis talentas nusviedė įrankį 67,63 m ir lengvai laimėjo varžybas gimtajame mieste.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką