Neįtikėtinai apsižioplinusi Izraelio bėgikė Europos čempionate liko be medalio

Kenijoje gimusi, bet Izraeliui atstovaujanti bėgikė Lonah Chemtai Salpeter absurdiškai suklydo Europos čempionato finale ir liko be medalio.
Lonah Chemtai Salpeter
Lonah Chemtai Salpeter / „Scanpix“ nuotr.

29-erių bėgikė 5000 m distancijos finale apsiskaičiavo ir manė, jog kirto finišo liniją, kai bėgti dar buvo likęs visas ratas.

L.Salpeter bėgo antra, už pat Sifan Hassan nugaros ir kirtusi liniją griebėsi už veido – iš apmaudo, kad nepavyko aplenkti olandės.

Tačiau olandė nurūko toliau, o sustojusiai Izraelio atstovei prireikė kelių sekundžių, kol susigaudė, kad lenktynės dar nesibaigė.

Vis dėlto absurdiška klaida sportininkei brangiai kainavo – ją aplenkė britė Eilish McColgan (14:53.05) ir turkė Yasemin Can (14:57.63), tad galiausiai ketvirta atbėgusi L.Salpeter (15:01.00) liko be medalio.

Ko gero, nė nesupratusi, kas įvyko, S.Hassan finišavo pirma ir pelnė auksą (14:46.12).

Įdomu tai, kad netgi taip suklydusi L.Salpeter užfiksavo Izraelio rekordą. Ji šiame čempionate tapo nugalėtoja 10000 m bėgime.

Papildyta: vėliau teisėjai paskelbė apie L.Salpeter diskvalifikaciją.