Nesėkmė pasaulio čempionate – Airinės Palšytės ir Andriaus Gudžiaus finale nebus

Liko keturios pasaulio lengvosios atletikos čempionato dienos. Per jas bus išdalinti 26 medalių komplektai, startuos dar 7 Lietuvos lengvaatlečiai. Tačiau svarbiausios Lietuvos rinktinės viltys – disko metikas Andrius Gudžius ir šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė – kovą dėl medalių baigė.
Airinė Palšytė
Airinė Palšytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Ketvirtadienio rytinėje sesijoje dėl vietų finale kovojo Andrius Gudžius ir Airinė Palšytė.

Disko metimo kvalifikacinis normatyvas – 65 m. Starto sąrašuose buvo 31 metikas. Andrius Gudžius rungtyniavo „A“ grupėje. Pirmasis Andriaus metimas – 59.64 m, tai buvo grupės vienuoliktas rezultatas. Antruoju bandymu (58.25) pozicijos pagerinti nepavyko. Trečiasis metimas buvo geriausias – 62.22 m. Savo grupėje Andrius užėmė  devintą vietą. Galutinė jo vieta, keturiolikta, paaiškėjo po „B“ grupės varžybų.

Šuolių į aukštį varžybose normatyvas buvo 1.94 m. Airinė Palšytė turėjo 29 varžoves. Pradinį aukštį – 1.80 m – Airinė įveikė pirmu bandymu. 1.85 m taip pat nebuvo kliūtimi. Po pirmųjų dviejų aukščių varžybas tęsė 25 sportininkės. 1.89 m taip pat pavyko įveikti pirmu bandymu. Po šio aukščio liko 21 šuolininkė. Visi Airinės bandymai 1,92 m aukštyje buvo identiški, kiek liesta kartelė atkakliai krito žemyn. Šiame čempionate Airinės finale nebus, ji užėmė galutinę 14 vietą.

Vakarinėje sesijoje vyks 4 finalai: moterų 400 m bėgimo ir kūjo metimo bei vyrų 200 m bėgimo ir trišuolio.