Nesibaigianti istorija – Rusija dėl dopingo neteko Londono žaidynių sidabro

Rusijos dopingo skandalas ir toliau veši. Tarptautinis olimpinis komitetas trečiadienį paskelbė, kad Rusija neteks Londono olimpinėse žaidynėse iškovoto moterų estafetės sidabro medalio. Dėl dopingo vartojimo buvo diskvalifikuota bėgikė Antonina Krivošapka.
Antonina Krivošapka dešinėje ant Londono olimpinių žaidynių podiumo
Antonina Krivošapka dešinėje ant Londono olimpinių žaidynių pakylos / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

Moterų estafetės 4 po 400 metrų varžybose Londono olimpinėse žaidynėse Rusijos rinktinė iškovojo sidabro medalį. Tačiau pertikrinus dopingo mėginius paaiškėjo, kad sukčiavo A.Krivošapka.

Iš Rusijos atėmus sidabrą jis atiteks Jamaikai, o Ukraina gaus bronzą. Olimpinėmis čempionėmis šioje rungtyje tapo amerikietės.

29-erių A.Krivošapka nesivaržė nuo 2013 metų. Tais pačiais metais ji iškovojo bronzą pasaulio čempionate Maskvoje.

Tarptautinis olimpinis komitetas iš Londono olimpinių žaidynių taip pat diskvalifikavo Rusijos disko metikę Verą Ganejevą ir Turkijos boksininką Ademą Kilicci.