Niujorke – lengvosios atletikos pasaulio rekordas ir elitinis lietuvės pasirodymas

Sekmadienį Niujorke (JAV) vyko „World Athletics“ auksinio turo varžybos „Millrose Games“, kuriose pagerintas moterų 60 m barjerinio bėgimo pasaulio uždarų patalpų rekordas, užfiksuotas vyrų geriausias 2 mylių distancijos rezultatas istorijoje bei moterų 60 m sprinto geriausias sezono rezultatas. Karjeros rekordą gerinusi Gabija Galvydytė 800 m rungtyje iškovojo penktą vietą.
Gabija Galvydytė
Gabija Galvydytė / Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr.

Varžyboms toną nustatė ir net 16 metų gyvavusį švedės Sussanos Kallur 60 m bėgimo per barjerus rekordą (7,68 sek.) pagerino Bahamuose gimusi pasaulio uždarų patalpų vicečempionė Devynne Charlton.

28 metų atletė distanciją įveikė per 7,67 sek. ir 0,08 sek. pagerino asmeninį rekordą. Rungtyje sportininkė aplenkė pasaulio čempionę iš Jamaikos Danielle Williams, kuri finišavo antra (7,79 sek.).

Pasaulio čempionas iš Didžiosios Britanijos Joshas Kerras užfiksavo geriausią 2 mylių (3,22 km) rungties rezultatą istorijoje. Vidutinių nuotolių bėgikas netradicinį nuotolį įveikė per 8 min. 00,67 sek. ir beveik 3 sekundėmis pagerino legendinio Mo Faraho rezultatą (8 min. 3,40 sek.), kuris iki šiol buvo geriausias.

Iš mažos Karibų salos Sent Lusijos kilusi sprinterė Julien Alfred 60 m bėgimo distanciją prašvilpė per 6,99 sek., o tai geriausias sezono rezultatas pasaulyje. Prieš tai geriausias rezultatas priklausė lenkei Ewai Swobodai, kuri praėjusią savaitę nuotolį įveikė per 7,01 sek.

Prestižinėse varžybose dalyvavo ir geriausia Lietuvos 800 m distancijos bėgikė Gabija Galvydytė, kuri siekia kelialapio į kovo pirmomis dienomis Glazge (Škotija) vyksiantį pasaulio uždarų patalpų čempionatą.

Lietuvos lengvaatletė užėmė penktą vietą, pagerinusi asmeninį rekordą bei geriausią šalies sezono rezultatą (2 min. 2,24 sek.). Rungtyje triumfavo amerikietė Allie Wilson (2 min. 1,61 sek.).

Geriausia pasaulio šuolininkė į aukštį ukrainietė Jaroslava Mahučich iškovojo jau antrą pergalę sezone, įveikusi lygiai 2 metrų aukštį.

Britės Lauros Muir užfiksuotas 2 mylių bėgimo rezultatą uždarų patalpų istorijoje (9 min. 4,84 sek.) yra antras per visą istoriją.