Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Normatyvus įvykdė jau 76 lengvaatlečiai

Virgilijus Alekna
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / V.Alekna
Šaltinis: 15min
0
A A

Prasideda lengvosios atletikos vasaros sezonas. Šįmet mūsų laukia du pasaulio ir du Europos čempionatai. IAAF ir European Athletics nustatytus šių čempionatų normatyvus jau įvykdė 76 Lietuvos lengvaatlečiai.

Per likusius iki atsakingų startų mėnesius šis skaičius dar padidės. Tiesa, reikia pažymėti, kad tarptautinis normatyvas automatiškai nesuteikia kelialapio į čempionatus - galutinį sprendimą, atsižvelgusi į visas sportines, finansines ir kt. aplinkybes, priims LLAF. Ji taip pat gali nustatyti ir savus, aukštesnius, reikalavimus.

Berlin 2009
Berlin 2009

Vienoje rungtyje atstovauti šaliai gali 1, 2 arba 3 sportininkai, vienas tarp jų gali būti tik su B lygio normatyvu. Normatyvus dabar yra įvykdę 26 lietuviai: Vitalijus Kozlovas (800 m, B), Virgilijus Alekna (diskas, A), Vilius Mikelionis ir Marius Žiūkas (abu - 20 km ėjimas, B), Donatas Škarnulis, Tadas Šuškevičius ir Darius Škarnulis (visi - 50 km ėjimas, A), Valerijus Grinko ir Ričardas Rekstas (abu – 50 km ėjimas, B), Lina Grinčikaitė ir Audra Dagelytė (abi – 100 m, B), Eglė Balčiūnaitė ir Irina Krakoviak (abi – 800 m, B), Živilė Balčiūnaitė, Rasa Drazdauskaitė ir Remalda Kergytė (visos – maratonas, A), Rasa Troup (3000 m kl. – A), Karina Vnukova (aukštis – B), Austra Skujytė (rutulys – B), Zinaida Sendriūtė (diskas – B), Indrė Jakubaitytė (ietis – B), Austra Skujytė (septynkovė – A), Sonata Milušauskaitė, Kristina Saltanovič ir Brigita Virbalytė (20 km ėjimas – A), Neringa Aidietytė ir Jurgita Meškauskienė (20 km ėjimas – B).

Kiekvienoje pasaulio jaunių čempionato rungtyje gali startuoti 2 vienos komandos atstovai. Visi dalyviai (išskyrus estafetinį bėgimą) turi būti įvykdę normatyvus. Teisę dalyvauti turi tik 1992 ir 1993 metais gimę sportininkai.

Sudtirol 2009
Sudtirol 2009

28 mūsų jauniai jau yra įvykdę IAAF normatyvus: Kostas Skrabulis, Vainius Mieliauskas, Daumantas Lankas ir Matas Galdikas (visi – 100 m), Kostas Skrabulis ir Domantas Žalga (abu – 200 m), Lukas Veržbickas ir Armandas Budreckis (abu – 3000 m), Ernestas Raudys ir Vidas Selevičius (abu - aukštis), Daumantas Lankas (tolis), Rokas Kirlys (rutulys), Mažvydas Butkus (diskas), Arvydas Menkevičius (kūjis), Artūras Mastianica, Kastytis Reikelis ir Giedrius Rimkevičius (visi – 10000 m ėjimas), Ilona Gorelova, Agnė Kanapeckaitė ir Eglė Andrijauskaitė (visos – 100 m), Živilė Brokoriūtė, Eglė Andrijauskaitė ir Airinė Palšytė (visos – 200 m), Živilė Brokoriūtė ir Andželika Bobrova (abi – 400 m), Diana Pranckutė (100 m b/b), Airinė Palšytė ir Diana Pranckutė (abi – aukštis), Dovilė Dzindzaletaitė (trišuolis), Laura Gedminaitė (rutulys), Simona Rupeikaitė (diskas), Diana Pranckutė (septynkovė), Diana Kačanova, Karolina Švedaitė ir Monika Milušauskaitė (visos – 5000 m ėjimas).

Kiekvienoje čempionato rungtyje gali startuoti 3 vienos komandos atstovai. Jeigu registruojamas tik vienas dalyvis, jis gali būti ir neįvykdęs normatyvo. Teisę dalyvauti turi tik 1987, 1988 ir 1989 metais gimę sportininkai.

Kaunas 2009
Kaunas 2009

Šiuo metu normatyvus yra įvykdę 19 mūsų sportininkų: Martynas Jurgilas ir Rytis Sakalauskas (abu – 100 m), Vitalijus Kozlovas (800 m), Valdas Valintėlis (400 m b/b), Raivydas Stanys (aukštis), Darius Aučyna ir Mantas Šilkauskas (abu – tolis), Paulius Luožys (rutulys), Ramūnas Butkus (ietis), Valerijus Grinko ir Ričardas Rekstas (abu – 20 km ėjimas), Lina Grinčikaitė ir Lina Andrijauskaitė (abi – 100 m), Lina Grinčikaitė ir Agnė Orlauskaitė (abi – 200 m), Agnė Orlauskaitė ir Eglė Balčiūnaitė (abi – 400 m), Eglė Balčiūnaitė (800 m), Vaida Žūsinaitė (5000 m), Sonata Tamošaitytė (100 m b/b), Lina Andrijauskaitė (tolis), Virmantė Vaičekonytė (rutulys), Rita Kaselytė (20 km ėjimas).

Kiekvienoje jaunimo čempionato rungtyje gali startuoti 3 vienos komandos atstovai. Jeigu registruojamas tik vienas dalyvis, jis gali būti ir neįvykdęs normatyvo. Teisę dalyvauti turi 1990 – 1993 metais gimę sportininkai.

Novi Sad 2009
Novi Sad 2009

Normatyvus yra įvykdę 11 lietuvių: Mindaugas Baliukonis (200 m), Lukas Veržbickas (5000 m), Silvestras Guogis (400 m b/b), Andrius Gudžius (diskas), Nerijus Lučkauskas (ietis), Genadijus Kozlovskis ir Gerardas Chmyznikovas (abu – 10000 m ėjimas), Natalija Piliušina (800 m), Airinė Palšytė (aukštis), Aistė Bernotaitytė (tolis), Simona Rupeikaitė (diskas).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką