Olimpinį normatyvą įvykdęs Tadas Šuškevičius pasaulio čempionate – 22-as

Priešpaskutinę pasaulio lengvosios atletikos čempionato dieną vyko 50 km sportinio ėjimo varžybos, kuriose prie starto linijos išsirikiavo 53 sportininkai, o tarp jų ir lietuvis Tadas Šuškevičius. Po kulno operacijos atsigavęs Lietuvos lengvaatletis 50 km nuotolyje nestartavo nuo praėjusiais metais vykusio Europos čempionato, kuriame finišavo 17-as.
Tadas Šuškevičius
Tadas Šuškevičius / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pasaulio čempionate T.Šuškevičius aplenkė daugiau nei pusę varžovų bei užėmė aukštą 22 vietą. 50 km sportininkas įveikė per 3 val. 56 min. 27 sek., pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą bei įvykdė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvą.

Po 10 km lietuvis buvo 47-as, 20 km – 36-as, o 30 km – 32-as.

Tai – ketvirtas T.Šuškevičiaus startas pasaulio čempionate. 2009-aisiais jis buvo 17-as, 2011 m. nepasiekė finišo, o prieš dvejus metus Maskvoje – 38-as.

Varžybų nugalėtoju tapo sezono lyderis slovakas Matejus Tothas, kuris nuotolį įveikė per  3 val. 40 min. 32 sek. Sidabrą iškovojo australas Jaredas Tallentas (3 val. 42 min. 17 sek.), bronzą – japonas Takayuki Tanii (3 val. 42 min. 55 sek.).

Planetos rekordininkas prancūzas Yohannas Diniz varžybose nedalyvaujame.

Primename, jog aukščiausią vietą tarp Lietuvos sportininkų pasaulio čempionate užėmė Brigita Virbalytė, 20 km sportinio ėjimo varžybose finišavusi septinta.