Pagal maratonininkių rezultatus pasaulio čempionate Lietuva – trečia pasaulyje

Pirmąją pasaulio lengvosios atletikos čempionato dieną Lietuva į savo maratonų istorijos puslpius įtraukė naują įrašą – Diana Lobačevskė užėmė aukščiausią, dvyliktą vietą, kokią mūsų šaliems atletams kada nors yra pavykę pasiekti planetos pirmenybėse. Bet susumavus rezultatus paaiškėjo dar šis tas.
Pasaulio lengvosios atletikos čempionato maratono varžybos
Pasaulio lengvosios atletikos čempionato maratono varžybos / Alfredo Pliadžio nuotr.

Jau baigiantis vakarinėms varžyboms buvo paskelbti pasaulio maratono komandinės taurės rezultatai. Susumavus trijų geriausių bėgikių rezultatus paaiškėjo, kad Lietuvos komanda užėmė trečią vietą.

Buvo suskaičiuoti D.Lobačevskės, Živilės Balčiūnaitės, kuri finišavo 20-ta ir Remaldos Kreigytės, finišo liniją kirtusios 30-oje vietoje rezultatai. Bendras visų trijų lietuvių laikas – 8 val. 6 min. 27 sek.

Mūsiškes pralenkė tik Šiaurės Korėjos (7:53:39) ir JAV (8:00:07) maratonininkės.

Anksčiau už tai buvo teikiami medaliai, o komandinė rungtis buvo oficiali.

Žinant, kad maratone startavo geriausios pasaulio bėgikės, šis, nors ir neoficialus pasiekimas, labai reikšmingas.