Palubėmis skrajojęs A.Duplantis kėsinosi į pasaulio rekordą

Ketvirtadienį Prancūzijos Klermono-Ferano mieste geriausią sezono rezultatą pasaulyje užfiksavo šuolininkas su kartimi Armandas Duplantis. „World Athletics“ sidabrinio turo lengvosios atletikos varžybose „All Star Perche“ jis įveikė 6.02 m aukštį ir nesunkiai iškovojo pirmą vietą.
Armandas Duplantis
Armandas Duplantis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jau trečias varžybas šiemet laimėjęs olimpinis ir pasaulio čempionas kiekvienose fiksuoja vis aukštesnį rezultatą – 5.80 m, 5.92 m, 6.02 m. Antroje vietoje likusį prancūzą Thibaut Collet (5.92 m) ir trečią vietą užėmusį amerikietį Samą Kendricksą (5.92 m) įveikęs A.Duplantis kartelę kėlė į 6.24 m aukštį.

Naujo pasaulio rekordo siekęs lengvaatletis šįkart liko nieko nepešęs, tačiau iki tikslo trūko vos kelių centimetrų.

Įdomu, jog būtent šiose varžybose pernai švedas užfiksavo pasaulio uždarų patalpų rekordą (6.22 m), kuris laikosi iki šiol. Pasaulio rekordas stadione taip pat priklauso A.Duplančiui (6.23 m), pastarasis jį pasiekė rugsėjį „Deimantinės lygos“ finalinėse varžybose.

„All Star Perche“ varžybose moterų grupėje pergalę iškovojo nacionalinį rekordą pagerinusi kanadietė Alysha Newman, kuri peršoko 4.83 m aukštį.

15min primena, jog kovo 1–3 d. Glazge (Škotija) vyks pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame pasirodys visos sporto karalienės žvaigždės. Tarp dalyvių ir du Lietuvos atstovai – Dovilė Kilty (trišuolis) ir Tomas Keršulis (400 m).