Pasaulio čempionatą Rusija pradėjo pergale prieš Švediją po bulitų

Vokietijoje ir Prancūzijoje penktadienį prasidėjo pasaulio ledo ritulio čempionatas, kuriame pergalingai startavo Suomijos ir Rusijos rinktinės.
Artemijus Panarinasmuša pergalingą bulitą
Artemijus Panarinasmuša pergalingą bulitą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmosios A grupės rungtynėse Rusijos ledo ritulininkai po atkaklios kovos ir bulitų serijos 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 1:0) palaužė Švedijos rinktinę.

Elias Lindholmas 15-ąją minutę išvedė švedus į priekį, o rusas Sergejus Andronovas lygybę atstatė 44-ąją minutę.

Bulitų serijoje trys švedai nesugebėjo įmušti, o Rusijos rinktinės gretose pasižymėjo Nikita Gusevas ir Artemijus Panarinas.

B grupės pirmosiose rungtynėse pasaulio vicečempionė Suomijos rinktinė tik po atkaklios kovos 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) palaužė Baltarusijos ledo ritulininkus.

Sebastianas Aho (3 min.) ir Oskaras Osala (6 min.) tik prasidėjus susitikimui išvedė Suomiją į priekį, tačiau baltarusiai sugebėjo atsitiesti ir išlyginti rezultatą, kai pasižymėjo Jegoras Šarangovičius (39-ą min.) ir Jevgenijus Kovyršinas (45-ą min.). Vis dėlto 50-ąją minutę pergalingą įvartį pelnė Veli-Matti Savinainenas.

A grupėje Kelne žaidžia JAV, Rusija, Slovakija, Švedija, Italija, Vokietija, Latvija, Danija.

B grupėje Paryžiuje rungtyniauja Čekija, Kanada, Baltarusija, Suomija, Šveicarija, Slovėnija, Norvegija, Prancūzija.