Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 26, 10:01

Pasaulio čempionate nelaimė skriejo visiškai greta atletų

Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Judžine (JAV) nedaug trūko iki tragedijos stadione, kur moterų ieties metimų finalas ir vyrų šuolių su kartimi atranka vyko tuo pat metu.
Ieties metimų varžybos Judžine.
Ieties metimų varžybos Judžine. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nors nėra nieko neįprasta, kad šios dvi rungtys vyktų vienu metu, pasaulio lengvosios atletikos čempionate tai neatrodė saugu.

„Hayward Field“ stadione šuolių su kartimi sektorius įrengtas prie pat ieties nusileidimo vietos.

Ieties varžybose, kuriose dešimtą vietą finale užėmė Lietuvos atletė Liveta Jasiūnaitė, įrankis kelis kartus nusileido pavojingai greta šuolių su kartimi atletų.

Po šuolių su kartimi varžybų Norvegijai atstovavę broliai Sondre ir Simenas Guttormsenai per interviu „Dagbaldet“ pabrėžė, kad situacija atrodė pavojinga.

„Prieš pat, kai jaunesnysis brolis šoko, ietis kone įskriejo į sektorių. Manau, jei metimas būtų kiek tolesnis nei 60 metrų, ietis nusileistų mūsų take“, – sakė Sondre Guttormsenas.

Broliai akcentavo, kad nesijautė saugiai, kai ietis kelis kartus prašvilpė greta.

Anot atletų, „Hayward Field“ stadionas Judžine yra labiau kompaktiškas nei dauguma didžiųjų stadionų, tad kai kurioms rungtims erdvės suspaustos.

Kita vertus, organizatoriai problemų nematė. Jų teigimu, tokiomis sąlygomis vyko ir JAV pirmenybės ir niekas bėdų neįžvelgė.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Liveta Jasiūnaitė
AFP/„Scanpix“ nuotr./Liveta Jasiūnaitė

Devynias dienas trukęs pasaulio čempionatas Judžine baigėsi sekmadienį.

Lietuvos atletai irgi turėjo tam tikrų priekaištų rengėjams dėl gyvenimo sąlygų. Anot rinktinės senbuvių, šalies delegacija su kai kuriomis komandomis, kaip Jamaika, buvo apgyvendinta atokiau. Sportininkams seniai teko gyventi tokiomis kukliomis, labiau bendrabučius nei viešbučius, primenančiomis sąlygomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką