Antroji pergalė tokiu pačiu greičiu: jamaikietis Usainas Boltas nugalėjo Ostravoje

Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „Golden Spike“ Ostravoje pergalę pasiekė greičiausiu pasaulio žmogumi tituluojamas jamaikietis Usainas Boltas. Jis 100 metrų distanciją įveikė per 9.91 sek. ir laimėjo antrąsias varžybas šį sezoną.
Usianas Boltas
Usianas Boltas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Usainas Boltas

Praėjusią savaitę U.Boltas po ilgos pertraukos startavo „Deimantinės lygos“ varžybose ir, už nugaros palikęs savo tautietį Asafa Powellą, iškovojo pirmąją vietą. Tuomet jis 100 m distanciją nubėgo per tokį pat laiką – 9.91 sek.

Pasaulio rekordo savininko pasirodymą Čekijoje stebėjo 18-ka tūkstančių žmonių sausakimšame stadione.

„Viskas puiku. Šįkart jaučiausi daug geriau nei praėjusią savaitę Romoje. Tikėjau geresnio laiko, bet esu laimingas, kad nugalėjau“, – po finišo sakė U.Boltas.

Antrąją vietą užėmė kitas Jamaikos atstovas Steve‘as Mullingsas, kuris 100 m įveikė per 9.97 sek. Geriausias šio sprinterio sezono laikas – 9.89.

Pirmąją vietą 110 m bėgime su barjerais iškovojo kubietis Dayronas Roblesas, distanciją įveikęs per 13.14 sek. Šiam bėgikui ne tik priklauso geriausias sezono rezultatas pasaulyje (13.07 sek.), bet ir pasaulio rekordas 12.87, kurį jis pasiekė prieš trejus metus būtent Ostravoje.

„Svarbiausia pergalė, tačiau esu labai pavargęs. Anksčiau čia man sekėsi kur kas geriau“, – teigė D.Roblesas.

Pergales bėgimo rungtyse pasiekė ir kitos Jamaikos atstovės. Veronica Campbell-Brown triumfavo moterų 100 m bėgime ir pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje – 10.76 sek. 200 m bėgime greičiausia buvo Marvin Anderson, o 400 m bėgime – Jermaine Gonzales.

Neįgalus sprinteris Oscaras Pistorius, vadinamas „ašmenų bėgiku“, 400 m bėgime užėmė šeštą vietą, tačiau distanciją įveikė per 46.19 sek. ir neįvykdė pasaulio čempionato normatyvo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Oscaras Pistoriusas

„Esu nusivylęs savo rezultatu. Ypač sunkiai įveikiau paskutiniuosius 100 metrų. Visgi sezonas dar ilgas ir aš tikiuosi dalyvauti pasaulio čempionate. Ačiū žiūrovams už milžinišką palaikymą“, – kalbėjo O.Pictorius.