Paskutinė repeticija Marijampolėje

Pirmadienį Marijampolėje surengtos tradicinės „Sūduvos taurės” lengvosios atletikos varžybos, kurios Lietuvos atletams tapo paskutine repeticija prieš liepos 15 dieną Kaune prasidedantį Europos U23 čempionatą.
Finišuoja Agnė Orlauskaitė
Finišuoja Agnė Orlauskaitė (viduryje) / Augusto Četkausko nuotr.
Temos: 1 Marijampolė
Augusto Četkausko nuotr./Mantas Šilkauskas

Varžybose dalyvavo visi pajėgiausi šalies atletai, neišvykę į tarptautinius turnyrus, bei svečiai iš Lenkijos, Latvijos bei Rusijos. Mūsų šalies sportininkams tai buvo paskutinė galimybė įvykdyti Europos U23 čempionato kvalifikacinius normatyvus ir vienas jų ta galimybe pasinaudojo.

Trišuolininkė Asta Daukšaitė nuskriejo lygiai 13,00 metrų ir paskutiniuoju bandymu pateko į jau nuriedantį Europos U23 čempionato traukinį. Asta tapo 7 šalies trišuolininke, įveikusia 13 metrų ribą.

Kurioziška situacija susiklostė vyrų 100 metrų bėgimo finale – čia dėl falšstartų maratono varžėsi tik trys atletai – nugalėjo daugiakovininkas Mantas Šilkauskas, pasiekęs savo asmeninį rekordą. Parengiamajame bėgime jis distanciją įveikė per 10,62 sekundės – tai 10-11 rezultatas šalies istorijoje.

Augusto Četkausko nuotr./Audra Dagelytė ir Agnė Orlauskaitė
Augusto Četkausko nuotr./Audra Dagelytė (viduryje)

Tarp moterų irgi dominavo šalies rinktinės narės. Nugalėjo Audra Dagelytė-Čekanauskienė (11.69), antra liko po ilgos pertraukos šioje distancijoje startavusi Agnė Orlauskaitė – neoficialiais duomenimis, Agnė Europos čempionate ruošiasi bėgti ir 4x100 metrų estafetėje. A.Orlauskaitė laimėjo 200 metrų bėgimą – 24,28.

Marijampolėje startavo ir pajėgiausias šalies šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys, kuris jau antras varžybas iš eilės pasirodymą baigia kartelei esant 2,28 metro aukštyje. Šį kartą pasiekti asmeninio rekordo vis dar nepavyko, o nugalėtojo rezultatas – 2,23 metro. Savo asmeninį rekordą stadionuose pasiekė ir Mantvydas Ambraziejus, įveikęs 2,08 metro. Tarp moterų nugalėjo Milda Kulikauskaitė – 1,75 metro.

Atkakli kova vyko šuolių į tolį sektoriuje. Nugalėjo Marius Vadeikis – 7,50 metro. Antras liko formą įgaunantis Darius Aučyna (7,39), vos vienu centimetru aplenkęs šuolininką iš Latvijos. Indrė Jakubaitytė numetė ietį 56,48 metro.

Po šio turnyro paaiškėjo galutinė Lietuvos nacionalinės rinktinės sudėtis Europos U23 lengvosios atletikos čempionatui. Oficialiai ji bus paviešinta trečiadienį.