Pergalių seriją Virgilijus Alekna pratęsė prestižinėse „Deimantinės lygos“ varžybose

Geriausias visų laikų Lietuvos disko metikas Virgilijus Alekna pirmą kartą šio sezono „Deimantinės lygos“ varžybose užėmė pirmąją vietą. Penktajame prestižinių IAAF varžybų etape Stokholme (Švedija) 39-erių metų dukart olimpinis ir pasaulio čempionas diską nuskraidino 65,05 metro.
Virgilijus Alekna
Virgilijus Alekna / A.Pliadžio nuotr.

V.Alekna aplenkė visus 10 varžovų, o sėkmingiausias jam tapo trečiasis bandymas. Pirmą kartą V. Aleknos sviestas įrankis nusileido ties 62,81 m, antrą – ties 61,31 m, šeštą – ties 62,61 m. Ketvirtas ir penktas mūsiškio bandymai buvo nesėkmingi.

Antrąją vietą varžybose iškovojo olimpinis vicečempionas Piotras Malachowskis. Lenkijos atleto rezultatas –  64,96 m.

Trečias liko ispanas Yenniferis Frankas Casanasas (63,42 m), ketvirtą vietą užėmė olandas Erikas Cadee (63,21 m), o tik penktas liko vienas pagrindinių favoritų estas Gerdas Kanteris, kurio rezultatas – 62,92 m.

Į pirmąją vietą V.Alekna kyla ir bendroje įskaitoje. Lietuvis savo sąskaitoje turi 9 taškus ir lyderio poziciją dalijasi su G.Kanteriu, taip pat turinčiu 9 „Deimantinius“ taškus.

Tašku nuo lyderių bendroje įskaitoje atsilieka pasaulio čempionas vokietis Robertas Hartingas, kuris Švedijoje nestartavo.

Ketvirtas – P. Malachowskis (5 tšk.), penktas – Y. F. Casanasas (4 tšk.).

Įdomu tai, kad V.Alekna nenugalimas – jau keturiose varžybose iš eilės. Prieš tai atletas laimėjo Graikijoje surengtas „Vardinoyannia“ pirmenybės, Italijoje vykusį„Meeting Citta di Padova“ turnyrą ir Lietuvos lengvosios atletikos čempionatą Kaune.

Šį sezoną liko dar trys „Deimantinės lygos“ etapai.