Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Perspektyviausias Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius pirmąkart treniruosis su Virgilijum Alekna

Andrius Gudžius – 2010 m. pasaulio jaunimo čempionas
Juozo Skaros nuotr. / Andrius Gudžius – 2010 m. pasaulio jaunimo čempionas
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Kovo viduryje Ispanijoje pirmą sykį apie tris savaites kartu treniruosis disko metimo legenda Virgilijus Alekna ir jaunasis kaunietis Andrius Gudžius.

Andrius Gudžius su savo treneriu, Europos disko  metimo bronzos medalio laimėtoju, trijų olimpinių žaidynių dalyviu Vaclovu Kidyku vyks treniruotis į Kanarų salas Ispanijoje. Jie galėjo rinktis, kur treniruotis: Lenkijoje ar Ispanijoje. Viską nulėmė tai, kad tomis dienomi Ispanijoje treniruosis ir dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna.

„Nusprendėme važiuoti ten, kur treniruosis V.Alekna. Metai, kiti, ir Virgilijus baigs sportuoti, o jis turi neįkainuojamos patirties. Kiekvienam Lietuvos sportininkui būtų  didelė garbė treniruotis su V.Alekna, kuris amžių amžiams liks puikiu pavyzdžiu visiems sportininkams. Sunkai suvokiama, ką disko metiko sektoriuje padarė Virgilijus.

Kol dar sportuoja mūsų garsenybės, jas reikia vertinti, išnaudoti jų patyrimą ir mokytis. Kūjo metime turėjome fantastiškus metikus Benjaminą Viluckį ir Donatą Plungę. Kai jie išėjo – liko didelė tuštuma iki šių dienų, šalyje nebeliko gerų kūjo metikų“, – sako V. Kidykas.

Tai bus pirmoji A. Gudžiaus treniruočių stovykla su įžymiuoju mūsų šalies disko metiku. Kauno lengvosios atletikos mokyklos direktorius ir A. Gudžiaus treneris V. Kidykas pirmiausiai  olimpinio čempiono pasiklausė, ar būtų galima kartu su juo treniruotis. Virgilijus neprieštaravo, tam pritarė ir Lietuvos lengvosios atletikos federacija.

Olimpiniam,  pasaulio ir Europos čempionui  nėra didelio skirtumo, su kuo jis treniruosis.   Sportininkas darys tą darbą, kurį privalo atlikti. Nieko išskirtinio nebus. „Aišku, būna maloniau, kai kartu treniruojasi daugiau žmonių“, – teigia įžymusis sportininkas. 

Pasak V. Aleknos, kaunietis yra geras, perspektyvus vaikinas. „Rezultatai jau kalba patys už jį. Dar būdamas jaunas, sportininkas diską jau meta ganėtinai toli. Jeigu jis kryptingai ir atkakliai treniruosis, turėtų pasiekti sau keliamus aukštus tikslus“, – sako V. Alekna.

V. Alekna per pratybas Ispanijoje nesikiš į jaunojo atleto pratybų procesą, nelaužys jo metimo technikos. „Yra geras treneris Vaclovas Kidykas, kuris puikiai supranta diską metimą, abu eina geru keliu. Norint ką nors patarti, reikia  giliau pažinti žmogų. Jeigu jo nepažįsti, patarimai betiksliai. Kita vertus, ką tam Gudžiui patarinėti, kai abu yra teisingame kelyje ir sportininkas kasmet gerina rezultatus. Tai ir yra svarbiausia“, – įsitikinęs V. Alekna. 

Šiemet A. Gudžiui keliamas uždavinys įvykdyti Londono olimpinių žaidynių normatyvą (65 m). „Tai yra įgyvendinama. Praėjusiais metais Andrius metė 62 m, o šiemet pridėti tuos tris metrus tikrai įmanoma. Tačiau viskas priklausys nuo pačio sportininko. Gaila, kad Lietuvoje šią žiemą daug prisnigo, nes karts nuo karto reikia išeiti ir į lauką pasportuoti. Tačiau, manau, viskas bus gerai“, – sako V. Kidykas.

Norint iškovoti kelialapį į Londoną, A. Gudžiui neužteks B normatyvo (62 m), kadangi yra V. Alekna. Kauniečiui būtinai reikės įvykdyti A normatyvą. V. Kidykas viliasi, kad per olimpines žaidynes Lietuvai gali atstovauti net trys disko metikais. Trečiasis  –  Lietuvos čempionas Aleksas Abromavičius, kuris yra pajėgus diską mesti toliau nei 65 m. Pastaruoju metu jis išsiskyrė su treneriu Romu Ubartu ir daugiau nei pusę metų treniruojasi Klaipėdoje, jį tobulina Valerijus Murašovas.

„Būtų labai malonu, kad per artėjančias olimpines žaidynes sektoriuje rungtyniautų trys Lietuvos disko  metikai. Tada bus smagu ir savo sportinę karjerą baigti. Tačiau dabar mano mintyse – šių metų vasaros sezonas. Jeigu jį sėkmingai baigsiu, – bus labai gerai. Kas bus toliau, nenoriu galvoti, nieko nenoriu skubinti. Tie pora metų prabėgs labai greitai. Londono olimpinės žaidynės būtų mano viršūnė, jau penktosios žaidynės. Tai – tikrai labai daug“, – sako V. Alekna.

sportas.info
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką