Pirmasis olimpinio festivalio auksas – 800 metrų bėgime nugalėjo Benediktas Mickus

Benediktas Mickus tapo pirmuoju Lietuvos sportininku, kuriam pavyko Ultrechte (Nyderlandai) vykstančiame jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje pasidabinti aukso medaliu.
Benediktas Mickus
Benediktas Mickus / Alfredo Pliadžio (LTOK) nuotr.
Temos: 1 Bėgimas

Benediktas Mickus penktadienį nugalėjo visus varžovus 800 metrų bėgime. Lengvaatletis atstumą įveikė per 1 minutę 55.50 sekundės ir tik keliomis šimtosiomis sekundės dalimis aplenkė rumuną Madaliną Dorianą Ghebaną (1:55.53).

Bronzos medaliu tenkinosi prancūzas Pierrickas Loiras (1:56.21).

Geriausias B.Mickaus šio sezono rezultatas yra 1:54.92.

Alfredo Pliadžio (LTOK) nuotr./Benediktas Mickus

Tai antrasis lietuvių iškovotas medalis Europos jaunimo olimpiniame festivalyje. Penktadienį bronzą iškovojo gimnastas Tomas Kuzmickas.

Merginų ieties metimo finale 9-ąją vietą užėmė Akvilė Gedminaitė, sėkmingiausiu – pirmuoju – bandymu ietį numetusi 46 metrus 88 centimetrus (46,88 – X – 45,17).

Lietuvė nepateko į pirmąjį 8-uką, kuris gavo po tris papildomus bandymus.

Sėkmingai vaikinų rutulio stūmimo finale pasirodė Arminas Čečkauskas, užėmęs penktąją vietą ir ženkliai pagerinęs savo asmeninį rekordą.

Lietuvis geriausiu – ketvirtuoju – mėginimu rutulį nustūmė 17 metrų 24 centimetrus (16,87 – 16,46 – X – 17,24 – X – 16,87).