Fantastika – Lietuvos rekordą pagerinusi A.Šerkšnienė šovė į Europos čempionato finalą

Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas Glazge Lietuvai prasidėjo sėkmingai. Pirmą dieną „Emirates“ arenoje bilietus į finalą iškovojo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir bėgikė Agnė Šerkšnienė.
Agnė Šerkšnienė
Agnė Šerkšnienė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Agnė Šerkšnienė 400 m bėgimo pusfinalyje nepaisė autoritetų ir į finalą pateko su nauju Lietuvos rekordu – 52,33 sek.

400 metrų pusfinalyje vyko trys bėgimai. Agnė startavo antrajame, kuriame buvo net kelios sezono lyderės.

Lietuvė visos distancijos metu bėgo antra ir išsaugojo šią poziciją, kuri garantavo vietą finale.

Už lietuvę greičiau bėgo tik jos treniruočių partnerė Šveicarijoje Lea Sprunger, finišavusi per 51,90 sek.

A.Šerkšnienei iki šiol priklausęs Lietuvos rekordas buvo 52:62 sek.

Į finalą pateko po dvi greičiausias kiekvieno bėgimo atstoves.

Pirmoji iš lietuvių Europos čempionatą pradėjo bėgikė Eglė Balčiūnaitė. Lietuvė pasirodė ketvirtajame 800 metrų atrankos bėgime, bet į pusfinalį nepateko.

Lietuvė prieš startą žinojo, kokio rezultato reikia vietai kitame etape. Eglė finišavo per 2:05,06 min. ir nepateko tarp 12-os greičiausių atrankos bėgikių. Pagal laiką lietuvė užėmė 13 vietą, tačiau net dvi lėčiau bėgusios atletės pateko į pusfinalį iš silpnesnio bėgimo.

E.Balčiūnaitė pirmuosius du ratus bėgo paskutinėje vietoje, trečiajame aplenkė ukrainietę Tetjaną Petliuk, bet ketvirtajame lietuvei nepavyko spurtuoti ir ji finišavo ketvirta.

Į pusfinalį pateko po dvi stipriausias kiekvieno bėgimo atstoves ir dar keturios pagal geriausius laikus.

Iš viso atrankoje pasirodė 21 bėgikė. E.Balčiūnaitės geriausias sezono rezultatas yra 2:04,71 min. Šiaulietei priklausantis Lietuvos rekordas yra 2:01,23 min.

Eglės įspūdžius galite skaityti čia.

Alfredo Pliadžio nuotr./Eglė Balčiūnaitė

Moterų trišuolio atranka nesusiklostė Dovilei Dzindzaletaitei ir Dianai Zagainovai, kurios neprasibrovė į finalą.

Lietuvėms pirmas bandymas buvo nesėkmingas. Antruoju 13,10 m nušoko čempionato debiutantė Diana Zagainova ir pakilo į penkioliktą vietą.

D.Zagainova trečiuoju bandymu pasiekė geriausią rezultatą (13,36) ir atrankoje užėmė 15 vietą.

D.Dzindzaletaitė vienintelė atrankoje neužfiksavo nei vieno įskaitinio šuolio ir liko paskutinė.

Pirmas bandymas Antras bandymas Trečias bandymas
Diana Zagainova X 13,10 m 13,36 m
Dovilė Dzindzaletaitė-Kilty X X X

Finalo normatyvas yra 14,20 m, bet jo greičiausi neįvykdys aštuonios sportininkės, todėl likusios pateks pagal geriausią rezultatą.

D.Zagainovos šį sezoną pasiektas asmeninis rekordas yra 13,97 m. D.Dzindzaletaitei priklausantis Lietuvos rekordas yra 14,13 m.

Alfredo Pliadžio nuotr./Diana Zagainova

Į finalą nepavyko prasibrauti Simui Bertašiui, kuris pasirodė 1500 m bėgimo atrankoje.

Vyko trys atrankos bėgimai. Simas startavo trečiame ir jau žinojo, kokio rezultato reikia, patekimui į finalą.

Lietuvis finišavo per 3:49,90 min ir bendroje įskaitoje užėmė 20 vietą tarp 27 atrankos dalyvių.

Po finišo bėgikas apgailestavo, kad bėgimas buvo kur kas lėtesnis, nei jis įsivaizdavo. Tai lėmė, kad reikėjo užimti pirmas dvi vietas tarp devynių atrankos dalyvių, tarp kurių buvo ir pasaulio vicečempionas Marcinas Lewandowskis.

„Atrankos bėgimai visada būna chaotiški, viską lemia taktika. Nebūna bėgama greitai iš pradžių. Tikėjausi, kad bėgimas bus labai greitas, nes antrame buvo labai geri rezultatai. Maniau, kad varžovai norės patekti pagal laiką, bet įpusėjus distancijai jau pamačiau, kad stipriai atsiliekame nuo to grafiko. Tada reikėjo patekti tarp dviejų savo bėgime, o tai sunku. Buvo daug tituluotų varžovų. Naivu tikėtis, kad bus lengva. Norėjau tik nenukristi, buvau pasirengęs stumdymuisi“, – apie bėgimą kalbėjo lietuvis.

Atranką laimėjo Norvegijos žvaigždė 18-metis Jakubas Ingebrigtsenas, finišavęs per 3:42,00 min. Jo vyresnis brolis Filipas liko paskutinis, nors finišavo pirmasis savo bėgime. Norvegas buvo diskvalifikuotas, nes bėgimo metu įžengė į užribį.

Į finalą pateko po du greičiausius bėgikus iš kiekvieno bėgimo ir dar trys pagal geriausius laikus.

Šį sezoną S.Bertašiaus pasiektas Lietuvos rekordas yra 3:42,83 min.

Alfredo Pliadžio nuotr./Simas Bertašius

Šuolių į aukštį atrankoje Adrijus Glebauskas pasiekė asmeninį rekordą, bet į finalą nepateko.

Lietuvis pirmuoju bandymu įveikė 2,10 m kartelę. 2,16 m aukščio kartelė A.Glebauskui pakluso antruoju bandymu ir jis pakilo į šeštą vietą savo atrankos grupėje.

Pirmuoju bandymu peršokęs 2,21 m kartelę lietuvis pagerino asmeninį rekordą. 2,25 m aukščio kartelės neįveikęs lietuvis prarado šansą patekti į finalą. Pirmenybėse jis užėmė aukštą 11 vietą.

„Emocijos labai geros, nes visas žiemos sezonas buvo sunkus. Žinojau, kad šios varžybos paskutinės sezone, tarsi bonusas, todėl turėjau galimybę pasigerinti rezultatą. Nedaug trūko, kad peršokčiau 225 cm, tad viskas neblogai, – džiaugėsi A.Glebauskas. – Geriau sezonas blogas ir paskutinės varžybos neblogos, nei visas sezonas geras ir paskutinis startas ne. Dabar žinosiu.“

2,10 m 2,16 m 2,21 m 2,25 m
O XO O PB XXX

Finalo normatyvas buvo 2,28 m arba patekti tarp aštuonių geriausiųjų.

Lietuvos rekordas priklauso Raivydui Staniui (2,28).

Alfredo Pliadžio nuotr./Adrijus Glebauskas

1500 m bėgimo atranka nesusiklostė Natalijai Piliušinai, kuri nepateko į finalą.

N.Piliušina finišavo per 4:20,98 min. ir liko paskutinė savo bėgime.

Į finalą pateko po dvi greičiausias kiekvieno bėgimo dalyves ir dar trys pagal geriausius rezultatus.

Lietuvės asmeninis rekordas yra 4:15,69 min. Lietuvos rekordas nuo 1988 metų priklauso Laimutei Baikauskaitei (4:08.02).