Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 23d. 06:46

Pirmoji naujų taisyklių auka

Natalia Rodriguez bėgimą laimėjo, tačiau buvo diskvalifikuota.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Natalia Rodriguez bėgimą laimėjo, tačiau buvo diskvalifikuota.

Šį savaitgalį vykusiame komandiniame Europos lengvosios atletikos čempionate sportininkai kovojo ne vien su varžovais, tačiau ir su šiame turnyre išbandytomis naujomis taisyklėmis.

Naujos taisyklės buvo taikomos visų rungčių atstovams metikams, šuolininkams bei bėgikams. Metikai ir šuolininkai į tolį vietoj anksčiau leidžiamų 3 arba 6 bandymų turėjo daugiausia 4, šuolininkai į aukštį iš varžybų pasitraukti privalėjo atlikę ketvirtą nesėkmingą bandymą, o ilgų distancijų bėgikai, tam tikrose distancijos vietose bėgę paskutiniai, buvo šalinami iš rungties. Sprinto rungtyse sportininkams buvo neleidžiamas nė vienas ankstyvas startas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Natalia Rodriguez tapo pirmąja naujų taisyklių auka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Natalia Rodriguez tapo pirmąja naujų taisyklių auka.

Pirma naujovių auka tapo Ispanijos atletė Natalia Rodriguez. 3000 metrų bėgimo distancijoje ji finišo tiesiojoje aplenkė rusę Gulnarą Galkiną-Samitovą ir jau džiaugėsi pergale, tačiau pakilią nuotaiką sugadino teisėjai. Pagal naujas taisykles bėgikai, likus 5, 4 ir 3 ratams iki finišo, esantys paskutinėje vietoje, distancijos tęsti negali. Patyrusi ispanė, taupydama jėgas finišui, likus penkiems ratams iki finišo buvo paskutinė ir teisėjo ženklo (jai parodytos kortelės su šalies kodu) pasitraukti iš distancijos nesuprato.

Tad bėgimo nugalėtoja buvo paskelbta olimpinė čempionė iš Rusijos. Jei ispanė būtų laiku pasitraukusi iš bėgimo, ji į savo komandos sąskaitą būtų įrašiusi 3 taškus, tačiau šį kartą ji buvo diskvalifikuota ir negavo nė taško.

Temos: 2 Bėgimas Ispanija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką