Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Prasidėjo geriausių Lietuvos lengvaatlečių rinkimai – balsuok!

Geriausiu Europos lengvaatlečiu pretendavęs tapti Andrius Gudžius bei dukart mėnesio žemyno lengvaatlete išrinkta Airinė Palšytė tikisi sėkmės ir „savame kieme“. Portalas 15min ir Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) pradeda geriausių metų šalies lengvaatlečių rinkimus, kuriuose disko metikas bei šuolininkė į aukštį bandys neužleisti ir pernai iškovotų titulų. Balsavimas vyks iki lapkričio 24 dienos.
Geriausių Lietuvos lengvaatlečių rinkimai
Geriausių Lietuvos lengvaatlečių rinkimai

„2017 metai lengvajai atletikai buvo labai geri, kadangi po 12 metų pertraukos vėl turime medalį iš pasaulio čempionato. Didžiausia pergalė – Andriaus Gudžiaus aukso medalis, o antra bei ne ką mažiau svarbi – Airinės Palšytės triumfas Europos čempionate ir nacionalinis rekordas. Vien dėl šitų didžiųjų pergalių galime sakyti, kad sezonas iš tiesų buvo labai geras“, – favoritus įvardijo LLAF generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva.

Lengvosios atletikos specialistė pažymėjo, kad aukštus rezultatus rodė ir būrys kitų sportininkų – planetos pirmenybėse Londone į geriausiųjų 16-uką prasibrovė dar keturios lietuvės, Europos iki 23 metų čempionate bronzą nuskynė ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė.

„Apskritai visa suaugusiųjų rinktinė pasaulio čempionate Londone pasirodė gana solidžiai. Yra jaunų sportininkų, kurie ateityje turi skinti pergales, ir jų proveržis pasaulio čempionate rodo, kad einame teisingu keliu“, – dėstė N.Medvedeva.

Realu, kad A.Gudžius ir A.Palšytė pretenduos tapti ir geriausiais šalies sportininkais tarp visų sporto šakų – disko metikas yra vienintelis individualiai startavęs Lietuvos atletas, 2017-aisiais tapęs pasaulio čempionu olimpinėje rungtyje.

Metų lengvaatlečių rinkimuose didžiausią intrigą kels kylančios lengvosios atletikos žvaigždės kategorija – Europos jaunimo bei pasaulio jaunių čempionatuose į geriausiųjų aštuntukus pateko net septyni sportininkai.

„Labai nustebino jaunieji sportininkai, kurie startavo pasaulio jaunių čempionate bei Urtės Bačianskaitės daugiakovėje iškovotas bronzos medalis. Be šito medalio, dar keturi sportininkai pateko į aštuntukus, ko iki šiol per visą istoriją neturėjome“, – džiaugėsi N.Medvedeva.

Šalies rekordus 2017-aisiais pagerino ieties metikas Edis Matusevičius bei A.Palšytė. Pastaroji taip pat iškovojo bronzą studentų Universiadoje Taivane. Du medalius lietuviai parsivežė iš Europos žiemos metimų taurės varžybų (sidabrą iškovojo A.Gudžius, bronzą – iki 23 metų amžiaus grupėje dalyvavęs Domantas Poška).

Sėkmingi buvo ir komandų rezultatai: rinktinė iškovojo teisę 2019-aisiais dalyvauti pirmoje Europos komandinio čempionato lygoje, Lietuvos ėjikės Europos komandų čempionate iškovojo bronzą, o Europos daugiakovių antroje lygoje dalyvavę lengvaatlečiai – auksą.

Geriausi Lietuvos lengvaatlečiai pradėti rinkti dar 1957-aisiais. Tąkart už geriausią Tarybų Lietuvos lengvaatletį buvo galima balsuoti siunčiant laiškus: jų gauta per 200, o nugalėtoju išrinktas bėgikas Jonas Pipynė, pagerinęs šalies 1500 m rungties rekordą bei triumfavęs pasaulio jaunimo žaidynėse Maskvoje.

Vėliau Lietuvos lengvaatlečių rinkimus rengė Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, savaitraštis „Kalba Vilnius“, tačiau sulig praėjusio amžiaus pabaiga tradicija nutrūko. Rinkti geriausius metų lengvaatlečius vėl pradėta 2009-aisiais.

Geriausi 2017-ųjų lengvaatlečiai paaiškės susumavus portalo 15min skaitytojų, sporto žurnalistų bei LLAF Tarybos narių balsus.

Geriausi Lietuvos lengvaatlečiai:

2009 m. – Lina Grinčikaitė (100 m) ir Virgilijus Alekna (disko metimas)

2012 m. – Austra Skujytė (septynkovė) ir Virgilijus Alekna (disko metimas)

2013 m. – Zinaida Sendriūtė (disko metimas) ir Virgilijus Alekna (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Benediktas Mickus (800 m)

2014 m. – Zinaida Sendriūtė (disko metimas) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Jogailė Petrokaitė (šuoliai į tolį)

2015 m. – Brigita Virbalytė-Dimšienė (20 km sportinis ėjimas) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Edis Matusevičius (ieties metimas)

2016 m. – Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Urtė Baikštytė (šuoliai į aukštį)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius