Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prasidėjo šalies lengvosios atletikos čempionatas

Airinė Palšytė ir Karina Vnukova po kovos
Alfredo Pliadžio nuotr. / Airinė Palšytė ir Karina Vnukova po kovos
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Šeštadienį Klaipėdoje prasidėjo Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Pirmąją varžybų dieną geriausią rezultatą pasiekė rutulio stgūmikė Austra Skujytė, geriausiu bandymu nustūmusi įrankį 17,63 metro – tai jos asmeninis rezultatas maniežuose.

Šis čempionatas Klaipėdoje buvo surengtas pirmą kartą šalies istorijoje, ir pajūrio lengvaatlečiai jam pasiruošė puikiai - maniežas skendėjo gėlėse, o teisėjai ir informatoriai dirbo nepriekaištingai. Deja, trūko tik įspūdingų rezultatų. Pirmieji startavo daugiakovinbinkai bei ėjikai. Moterų 5000 metrų ėjimą laimėjo Brigita Virbalytė (21:47,45), kuri šalies žiemos čempione tapo aštuntus metus iš eilės, o net šešios ėjikės pasiekė asmeninius rezultatus.  Vyrų 10000 metrų distancijoje triumfavo Marius Žiūkas (41:44,86 minutės).

Šuoliuose su kartimi nugalėjo Vitalija Dejeva, kuriai tai buvo trečiasis Lietuvos čempionės titulas. Ji įveikė 3,40 metro aukštį. Tolį pat aukštį įveikusi jaunoji Giedrė Vikniūtė pagerino Lietuvos 16-mečių rekordą.

Daugumoje rungčių savo lyderių statusą patvirtino favoritai – 400 metr7 distanciją tarp moterų laimėjo Agnė Orlauskaitė (56,30) bei Domantas Žalga (49,68), šuolį į aukštį  Airinė Palšytė (1,80) bei Raivydas Stanys (2,15). Moterų sektoriuje buvo galimą stebėti gan retą rungties pabaigą – Airinė ir Karina Vnukova įveikė vienodus aukščius vienodu bandymu skaičiumi ir vyko papildomi šuoliai, mat abi šuolininkės nesutiko, jog nugalėtojomis būtų paskelbtos abi. Ketvirtasis bandymas įveikti 1,83 metro abiems merginoms buvo nesėkmingas, tad kartelė pagal naujas taisykles buvo nuleista dviemis centimetrais žemiau, tuomet ir paaiškėjo nugalėtoja.

Pirmą kartą šalies čempionu šuolyje į tolį tapo Darius Aučyna (7,38 metro) bei Asta Daukšaitė (6,25).

Austra Skujytė apgynė čempionės titulą ir pasiekė savo geriausią rezultatą maniežuose (stadionuose yra du kartus stūmusi ir toliau), tai taip pat geriausias rezultatas Lietuvoje šį sezoną. Lietuvos žiemos čempionatuose geresnis rezultatas buvo užfiksuotas prieš 16 metų. Romanas Morozka laimėjo tarp vyrų, nustūmęs įrankį lygiai 18 metrų. A.Skujytė po varžybų sake, kad geriausius rezultatus pasiekia ne trniruotėse, o būtent varžybose, kovodama su varžovėmis.

Puikiai 1500 metrų distancijoje pasirodė Eglė Balčiūnaitė – 4:23,25, tai jos asmeninis rekordas bei geriauisas sezono rezultatas Lietuvoje. Tarp vyrų nugalėjo Justas Beržanskis – 3:57,40 minutės. Bėgikės treneris Aleksandras Kitanovas sakė, kad šis sezonas Eglei puikus dėl to, jog jos nebekankina jokios traumos.

60 metrų sprintą laimėjo sezono lyderiai – Lina Grinčikaitė (7,41) bei Rytis Sakalauskas (6,79).

LAF Generalinė |Sekretorė Nojolė Medvedeva po pirmosios varžybų dienos sakė, kad tai buvo puiki proga stebėti sportininkų, kandidatuojančių į šalies rinktinę dalyvauti pasaulio uždarų patalpų čempionate Dohoje rezultatų kreivę. „Vieni rezultati nuteikia optimistiškai, kai kurie verčia abejoti. Galutinius sprendimus priimime sekmadienį, pasibaigus čempionatui.“

Rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Jezepčikas pasigedo rezultatų, kurie nustebintų. „LAF taurės varžybose kai kurie atletai „iššovė“, šiandien pasigedau netikėtumų. Tikiuosi jų bus sekmadienio startuose.“

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką