Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 31d. 14:19

Priemonės tikslo nepateisina

Heidi Krieger/Andreas Krieger
spinellimd.files.wordpress.com nuotr. / Heidi Krieger/Andreas Krieger

1986 metų Europos čempionė rutulio stūmime Heidi Krieger dėl anabolinių steroidų vartojimo vėliau net buvo priversta pasikeisti lytį ir tapo Andreasu Kriegeriu. Šis žmogus viešai kalba retai, tad jo interviu visada laukiami.

Heidi Krieger buvo viena didžiausių tuometinės Vokietijos Demokratinės Respublikos lengvosios atletikos rinktinės žvaigždžių. 1986 metais ji laimėjo Europos čempionatą Štutgarte, o dar po ketverių metų baigė sportinę karjerą. Niekam ne paslaptis, kad visos karjeros metu ji dideliais kiekiais vartojo steroidus. Tai leido susiformuoti daugeliui vyriškų bruožų.

Tai privedė iki to, jog Heidi pasidarė lyties pakeitimo operaciją ir šiandien yra žinomas kaip Andreasas, būtent tokie duomenys užfiksuoti naujajame pase. A.Kriegeris yra vedęs buvusią VDR plaukikę, gyvena Magdeburge bei verčiasi kariškų drabužių prekyba.

Anabolinių steroidų vartojimo pasekmes jaučia daugelis komunistinio lagerio šalių sportininkų – pagrindinės turinalobolo vartojimo pasekmės – vėžinės ligos bei nevaisingumas.

Pirmą kartą treneris man davė mėlynų piliulių, kai man buvo 16. Neturėjau jokių galimybių tam pasipriešinti“, – sako buvusi lengvaatletė.

20 metų VDR lengvosios atletikos bei kitų sporto šakų varžybose dalyvavo kaip atskira valstybė. Turėdama vos 16 mln. gyventojų, ji iš viso laimėjo 519 olimpinių medalių, iš jų – 192 aukso. 1976 m. Monrealyje, 1980 m. Maskvoje bei 1988 m. Seule ši rinktinė užimdavo antras vietas komandinėje medalių įskaitoje.

Šių pasiekimų pagrindas – moderniausios treniruočių metodikos, puikus medicininis sportininkų aprūpinimas bei speciali farmakologinė programa. Pastaroji buvo valstybinio lygio projektas, o dopingo vartojimas buvo pagrindine jos dalimi. Visa tai vadinosi Plan 14.25“ ir gyvavo iki pats Berlyno sienos griūties.

Manoma, kad programa palietė apie 10 tūkst. šalies sportininkų. Programos vykdymą prižiūrėjo net šalies saugumo struktūros – būtent Stazi agentai kontroliavo anabolinio steroido turinalobolo vartojimą. Šis preparatas augina sportininko raumenų masę.

Kiekvienas sportininkas specialiame sąraše turėjo savo numerį, čia buvo nurodomas ir preparato kiekis. H.Krieger šiame sąraše buvo 54.

VDR atletų sėkmė buvo kuriame valstybiniu lygiu, tokiu pat lygiu sportininkai buvo ir vertinami. A.Kriegeris iki šiol saugo tuometinio šalies vadovo E.Honnickerio sveikinimo telegramą. O aukso medalį buvusi sportininkė paaukojo VDR dopingo aukų asociacijai.

Šiuo metu Andreasas Kriegeris – vienas iš nedaugelio buvusių sportininkų, griežtai pasisakančių prieš draudžiamus preparatus. Man iki šiol labai pikta. Buvę rytų Vokietijos lengvosios atletikos treneriai, kurie mano laikais ruošė čempionus, dirba iki šiol. Po Berlyno sienos griuvimo jų paslaugomis naudojosi net Vakarų Vokietija. Dabar jie ruošia naujus čempionus. Išeina taip, kad medaliai yra vertinami labiau už bet kokią moralę”, – sakė A.Kriegeris agentūrai AFP.

Anabolinių steroidų vartojimo pasekmes jaučia daugelis komunistinio lagerio šalių sportininkų – pagrindinės turinalobolo vartojimo pasekmės – vėžinės ligos bei nevaisingumas.

Temos: 2 Dopingas Vokietija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką