Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš Europos uždarų patalpų čempionatą geriausi šalies lengvaatlečiai savo vertę turės įrodyti Lietuvos pirmenybėse

Lina Grinčikaitė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Lina Grinčikaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį savaitgalį, vasario 18 ir 19 dienomis, Klaipėdos manieže vyks Lietuvos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas ir jaunimo pirmenybės.

Pajėgiausiems šalies lengvaatlečiams tai bus paskutinė galimybė užsitikrinti vietą rinktinėje, kuri dalyvaus kovo 4–6 dienomis Paryžiuje vyksiančiame Europos čempionate.

RINKTINĖJE  – 7 VIETOS

Pasak Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės vyriausiojo trenerio Kęstučio Jezepčiko, į Paryžių vyks 6–7 Lietuvos lengvaatlečiai, nors pretendentų – kone dvigubai daugiau. 

„Rinktinės sudėtis maždaug 70 proc. aiški, tačiau visi tvirčiausi kandidatai Lietuvos čempionate turi patvirtinti, jog yra įgiję gerą sportinę formą ir kad jų pretenzijos vykti į Paryžių yra išties rimtos. Sportininkų, pretenduojančių į rinktinę yra tikrai yra daug, maždaug 15–16“, – teigė K.Jezepčikas.  

Realiausiais pretendentais dalyvauti Europos čempionate treneris įvardijo sprinterius Rytį Sakalauską ir Liną Grinčikaitę, vidutinių nuotolių bėgikus Vitalijų Kozlovą ir Eglę Balčiūnaitę, daugiakovininkes Austrą Skujytė ir Viktoriją Žemaitytę, šuolininkus į tolį Povilą Mykolaitį ir Darių Aučyną, šuolininkę į aukštį Airinę Palšytę.

Jau aišku, kad į Europos čempionatą vyks JAV studijuojantis daugiakovininkas Darius Draudvila, kuris Lietuvos čempionate nedalyvaus. Taip pat Amerikoje studijuojantys sprinteris Martynas Jurgilas ir daugiakovininkas Mantas Šilkauskas, nepaisant pastaruoju metu demonstruojamos puikios sportinės formos, prie Lietuvos rinktinės prisijungs tik prasidėjus vasaros sezonui.

„Abu sportininkai yra įvykdę Europos čempionato normatyvus (M.Šilkauskas – 60 m barjerinio bėgimo, M.Jurgilas – 60 m bėgimo, – aut. past.), tačiau dar prieš sezoną planavome, kad jų pagrindiniai startai, atstovaujant Lietuvai, laukia vasarą. Šiuo metu jie turi daug varžybų JAV. Gerbiame jų planus, džiaugiamės jų sportine forma ir laukiame jų atvykstant vasarą“, –  kalbėjo K.Jezepčikas.

Treneris pripažino, kad yra nusivylęs barjerinio bėgimo atstovės Sonatos Tamošaitytės šį sezoną demonstruojama forma. „Prieš sezoną turėjome daug planų, susijusių su šia sportininke, tačiau jos rezultatai neatitinka to lygio, kad galėtų važiuoti į Europos čempionatą. Galbūt dar nustebins Klaipėdoje“.  Vargu, ar į rinktinę prasimuš ir trišuolininkas Mantas Dilys, kurį pastaruoju metu kamavo traumos.

LAUKIA INTRIGUOJANTI AKISTATA

Klaipėdoje sportininkai iš viso varžysis dėl 26 apdovanojimų komplektų. Daugiausiai dalyvių sutraukė 400 m bėgimai – 25 moteris ir 37 vyrus. Ketina varžytis net 28 šuolininkai į tolį, po 24 bėgikus vyrus 60 m ir 800 m distancijose.

Ėjikai šįkart rungsis trumpesnėse distancijose: vyrai – 5000 m (buvo 10000 m), moterys – 3000 m (buvo – 5000 m). Pasak K.Jezepčiko, tai padaryta atsižvelgiant į kitų šalių praktiką. „Geriausi sezono rezultatai fiksuojami būtent 5000 m vyrų ir 3000 m moterų distancijose, todėl norėdami figūruoti topuose, suvienodinome distancijas“, – sakė K.Jezepčikas.

Pirmenybėse startuos visi praėjusių metų čempionai, išskyrus ėjikę Brigitą Virbalytę. Taip nutrūks jos aštuonių iš eilės laimėtų žiemos čempionatų serija. Tiesa, čempionai pasikeis ir dar keturiose rungtyse. Praėjusiais metais laimėjęs 60 m barjerinį bėgimą Valdas Valintėlis šįmet bėgs 60 m, penkiakovės čempionė Sandra Raizgytė pasirinko barjerinį bėgimą, A.Skujytė vietoje rutulio stūmimo startuos penkiakovėje, o E.Balčiūnaitė gins čempionės titulą tik 800 m bėgime (buvo laimėjusi ir 1500 m).

Įdomi dvikova turėtų vykti penkiakovėje tarp A.Skujytės ir V.Žemaitytės. Rutulio stūmimo rungtyje laimę nesėkmingai bandžiusi A.Skujytė penkiakovėje varžysis po trejų, o traumų kamuota V.Žemaitytė – po dvejų metų pertraukos.

K.Jezepčikas nesiryžo spėlioti, kaip pasibaigs ši akistata, bet pripažino, kad tai bus vienas įdomiausių varžybų Klaipėdoje akcentų. „Džiugu, kai rungtyje yra du aukšto lygio sportininkai. Smagu žiūrovams, be to, konkurencija visuomet duoda geresnį rezultatą. Į daugiakovės varžybas Europos čempionate yra dalijami kvietimai atsižvelgiant į rezultatus, normatyvų čia nėra, todėl teoriškai į Paryžių gali išvažiuoti abi sportininkės. Bet nedrįsčiau spėlioti, ar taip atsitiks. Juk abi sportininkės daugiakovėje startuos po labai ilgos pertraukos“, – sakė K.Jezepčikas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką