Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 27d. 17:55

Profesionalūs bėgikai, pasakojantys istorijas – kas jie?

Gediminas Grinius
Gintarės Grinės nuotr. / Gediminas Grinius

Tikriausiai sutiksite, jog bėgti yra viena, o kalbėti bėgant – visiškai kas kita. Tačiau kai kurie profesionalūs bėgikai sugeba ir bėgti, ir pasakoti. Jie pasakoja, kaip rengiasi vienoms ar kitoms varžyboms, kokių nutinka klaidų ir kaip jų išvengti.

Aišku, yra ir kitų sričių profesionalų, kurie moka įdomiai ir gyvai papasakoti apie tuos dalykus, kuriuos puikiai išmano. Pavyzdžiui, Jurgis Kairys apie akrobatinį skraidymą, o Nerijus Mačiulis – apie finansus.

Tarp bėgikų taip pat yra talentingų žmonių, kurie sugeba ne tik sportuoti, bet ir gerai apie tai pasakoti.

Galbūt jų nėra itin daug, bet norint gauti įkvėpimo, išgirsti istorijų, ar pamatyti nuotraukų su įdomiomis akimirkomis ar vietomis – tokių žmonių yra sočiai.

Apibėgau keletą ratų apie šių laikų Lietuvos profesionalius bėgikus ir sudariau dešimtuką žmonių, kuriuos verta ne tik žinoti, bet ir sekti, jei nori suvokti ir išvysti, koks įdomus gali būti bėgimas.

Gediminas Grinius

Istorijų, kaip Irake tarnavęs kariškis tapo ilgų nuotolių bėgiku bekele, nesunku surasti į Google įvedus „Gediminas Grinius“ raktažodį. Beveik 10 metų bėgantis vyras yra atradęs puikių būdų, kaip pasakoti apie nuolatinius savo bėgiojimus įvairiausiuose pasaulio kampeliuose. O kai dar prie to prijungia savo šeimą, susidaro platus kontekstas, galintis įkvėpti aktyviau gyventi kiekvieną iš mūsų.

Štai kokį patarimą, tinkantį kiekvienam, siūlo treilo bėgikams G.Grinius viename iš savo įrašų, pavadintu „Šeimos žmogus“: „Padarykite taip, kad varžybos netaptų vien tik jūsų asmeninio ego patenkinimu. Kai tik įmanoma, įtraukite savo artimuosius. Dar geriau, jei UTMB varžybos taptų jūsų šeimos atostogomis. Alpės yra nuostabi vieta praleisti laiką drauge, tad dalinkitės tuo. Be to, turėti šalia tai, kuo pasitikite, labai padeda tokiose varžybose kaip UTMB. Toks žmogus tiksliai žino, ko jums reikia prieš ir po lenktynių, jis padeda išvengti klaidų, kai ateina nuovargis. Atminkite, jūsų šeima myli jus ir nori ne tik švęsti, bet ir padėti.“

Cyrril Bussat nuotr./Gediminas Grinius su žmona Gintare
Cyrril Bussat nuotr./Gediminas Grinius su žmona Gintare

Gedimino Griniaus feisbuko paskyroje galima rasti fantastiškų vaizdų ir akimirkų iš bėgimo treniruočių, varžybų ir gyvenimo. Jo tinklaraštyje D2G2 tekstai pasirodo kiek rečiau, bet pasakojimai apie bėgimų patirtis yra ilgi ir įtraukiantys. Ten rasite ir patarimų, ir plačių pamąstymų.

Abu kanalai gyvi, kupini įdomių tekstų ir nerealių nuotraukų, kurias fiksuoja G.Griniaus išrinktoji Gintarė. Jie drauge pradeda organizuoti ir ilgų nuotolių bėgimo stovyklas, kurių viena jau sausį numatyta Gran Kanarijoje.

Vaida Žūsinaitė

Bėgikė šiais metais Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse užėmė 38 vietą. 2017 metais jos laukia nauji bėgimai, tarp jų ir lengvosios atletikos pasaulio čempionatas Londone.

Kad tokie tikslai butų pasiekiami, Vaida per mėnesį nulekia bent 600 km. Kalorijų, kaip pati sakė, neskaičiuoja, bet tikrai žino, kad bėgdama sudegina nemažai tortų.

Maratonininkės feisbuko profilyje liejasi kadrai iš bėgimo trasų ir už jų ribų – V.Žūsinaitė yra labai aktyvi. Vaidą dažnai galima sutikti mokyklose, renginiuose, radijo laidose, kur ji dalijasi savo įspūdžiais, nuotykiais ir patirtimi.

Vaida padeda ir kitiems siekti aukštumų, tad jei nori bėgti kaip vėjas – parašyk jai arba ieškok kontakto www.zusinaite.lt. Bet svarbiausia, kaip ji sako, reikia mėgautis bėgimu, labai savęs nespausti, tikslo siekti pamažu, kad pomėgis netaptų kančia.

 Fotogenijai nuotr./Vaida Žūsinaite
Fotogenijai nuotr./Vaida Žūsinaite

Remigijus Kančys

Tai dar vienas kalbantis bėgikas, šiemet pirmą kartą dalyvavęs olimpinėse žaidynėse ir užėmęs Rio de Žaneire 75 vietą. Remigijus užsiminė, kad Rio buvo viena sunkiausių šių metų pamokų ir užduočių. Jis jau rengiasi kitam maratonui 2017 metų pradžioje, kai bandys įvykdyti normatyvą pasaulio čempionatui.

Remigijų sutiksi kone kiekviename didesniame Lietuvos bėgime. Kaune jis būna kai kurių bėgimų veidu. Šį bėgiką dažnai pamatysite S.Dariaus ir S.Girėno stadione bei kituose Kauno stadionuose, lengvosios atletikos manieže. Čia jis ne tik treniruojasi ir ruošiasi savo varžyboms, bet ir dirba treneriu Kauno maratono klube „Bėk lengvai“ bei sporto mokykloje „Viltis“.

Remigijaus komunikacija dažniausiai apie tai ir sukasi. Tad, įsmukus į jo asmeninį feisbuko ar „Instagram“ profilį, rasite nuotraukų, video įrašų ir dar daugiau iš treniruočių, varžybų ir čempionatų. Kaip gali būti kitaip, jei per metus nulekia tarp 7000–8000 kilometrų?

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Rolandas Kazlas ir Remigijus Kančys
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Rolandas Kazlas ir Remigijus Kančys

Vaidas Žlabys

Grįžkime į bekelę, ultra distancijas. Jose yra dar vienas įdomiai galvojantis ir pasakojantis kartais trumpas, o kartais ir labai ilgas istorijas žmogus. Vaidas – treilų bėgikas, galintis kardinaliai pakeisti aplinką: nuo bėgimų kalnais iki 100 km bėgimo prekybos centre.

Vaidas, kaip ir Gediminas, skiria daug laiko rašymui savo tinklaraštyje, kuriame dalijasi patarimais apie bėgimą, dėlioja įdomias istorijas iš savo nuotykių bėgant bekele, plentu, Nidoje ar parduotuvėje. Be to, jis teikia patarimus, kaip geriau bėgti, atkreipdamas dėmesį į kitų profesionalių bėgikų bekele įpročius ir metodus.

V.Žlabio minčių galite rasti ne tik tinklaraštyje, bet ir feisbuke. Norite įkvėpimo ar vaizdų iš kalnų – pradėkite jį sekti internete.

Šie metai Vaidui buvo tarsi bandymas išlįsti iš pogrindžio į bėgimo elitą, o kitais metais jis planuoja kautis su pasaulio bėgimų lyderiais. Tikslas – užimti kuo aukštesnes vietas UTWT etapuose. Tad galima laukti naujų įdomių istorijų.

Organizatorių nuotr./Vaidas Žlabys
Organizatorių nuotr./Vaidas Žlabys

Viktorija Tomaševičienė

Moteris bėgimą atrado atsitiktinai – parsivedus iš prieglaudos šunį. Bet dabar ji įprastai per diena nubėga po 10–20 km, per gerą treniruotę – 35 km ar daugiau, o mėgstamiausios varžybos yra tokios, per kurias reikia įveikti 100 ir daugiau kilometrų.

Apie Viktoriją išgirdau visai neseniai radijo laidoje, kur ji pasakojo vieną įdomesnių paskutinių nuotykių – 24 valandų bėgimą. Tada ji nubėgo 195,199 km. Beveik Kaunas–Klaipėda distanciją… Kažkas baisaus! O dar įdomiau, kad tai buvo pasiekta stadione.

Be to, trumpai pašnekinus Viktoriją, ji prasitarė, kad per šiuos metus suprato keletą dalykų – vienas jų tai, kad ji yra tinginė. Šį apibūdinimą kiekvienas supranta skirtingai, o Viktorija štai taip: „Tingiu ir man nepatinka greitai bėgti, nemėgstu greitų startų, kur reikia „rauti“ nuo pat pradžių ir kur visi stumdosi pirmuosius 2–3 km. Supratau, kad esu 100 km ir daugiau bėgikė – tokiose distancijose nereikia startuoti greitai ir man tai labai, labai patinka. Sužinojau, kad man užsispyrimo užtenka distanciją baigti net tada, kai smegenys trasoje nebefiksuoja visko. Išmokau palaukti, neskubėti ir mėgautis pačiu bėgimu, varžybomis, nes tai labai įdomus laikas, kai esi tik tu ir trasa. Na ir dar kažkiek kitų užsiėmusių tuo pačiu toje pačioje trasoje.“

Tingiu ir man nepatinka greitai bėgti, nemėgstu greitų startų, kur reikia „rauti“

Ateinantys metai nusimato įdomūs, nes svarbiausias įvykis bus 2017 m. pasaulio 24 valandų bėgimo čempionatas Belfaste liepos 1–2 dienomis. Bus ir kitų ultra varžybų, daugiausiai bekele. Treile Viktorija planuoja kitais metais išbandyti ir 120 ar 140 km distancijas kalnuose. Na, o visos kitos, trumpesnės nei 80 km varžybos, bus labiau treniruotės, per kurias patogu išbandyti naujas maitinimosi ir jėgų paskirstymo taktikas.

Atsistatymo metu bėgikė bėga 80–100 km per savaitę, o pasiruošimo varžyboms laikotarpiu – 140–180 km per savaitę. Ji užsiminė, kad ieškant sau įdomaus bėgimo verta išbandyti kuo daugiau skirtingų bėgimų – plentu ir bekele, trumpų ir ilgų distancijų – kur nors save vis tiek surasite. Viktorijos teigimu, jai prireikė ketverių metų, kad suprastų, jog yra šimto ir daugiau kilometrų bėgikė.

Pastaruoju metu Viktorija ne tik bėga, bet ir organizuoja „Laukinis trail“ varžybas, kurios 2017 metais vingiuos per 7–8 etapus gražiausiose Lietuvos vietose.

Maindru nuotr./Viktorija Tomaševičienė
Maindru nuotr./Viktorija Tomaševičienė

Pirmasis pasakojančių bėgikų penketas yra labai aktyvus socialiniuose tinkluose. Antrasis penketas lyg dar mąsto ir ieško, kaip padaryti, kad ir jų turinys taptų nuoseklesniu ir gilesniu.

Jų komunikacijoje dominuoja nuotraukos iš bėgimų, varžybų, treniruočių, rečiau – iš gyvenimo. Tačiau, negali žinoti, kaip čia bus toliau. Taigi likę profesionalūs bėgikai žemiau.

Dvynės Vilčinskaitės: Monika ir Milda

Sesės, dvynės bėgikės – ar kyla klausimų, kodėl reikėtų klausyti jų istorijų? Be to, Milda Frankfurto maratone finišavo dešimta ir jau atsidūrė Lietuvos bėgikų elito gretose. Ir bėgimuose Lietuvoje abi sesės dažnai būna greta lyderių.

Asmeninio albumo nuotr./Monika ir Milda Vilčinskaitės
Asmeninio albumo nuotr./Monika ir Milda Vilčinskaitės

Diana Lobačevskė

Profesionalus bėgimas ir Diana yra tarsi vienas kitą papildantys žodžiai. Suprantama, kodėl – D.Lobačevskė Rio olimpinėse žaidynėse maratono rungtyje užėmė 17 vietą.

Alfredo Pliadžio nuotr./Diana Lobačevskė
Alfredo Pliadžio nuotr./Diana Lobačevskė

Ignas Brasevičius

Rugsėjį Berlyne pasaulio čempionate Ignas užėmė 24 vietą. Ilgų nuotolių nors ir neprofesionalus bėgikas, bet rodo fantastiškus rezultatus.

tris-metus-begiojantis-ignas-brasevicius-pasieke-pasaulio-cempionata
Ignas Brasevičius

Ruslanas Seitkalijevas

Tai – Lietuvos ilgų nuotolių, maratono ir ultramaratono bėgikas. Prieš mėnesį dalyvavo pasaulio 100 km plentu čempionate Ispanijoje.

Aurimo Kuckailio/15min nuotr./R.Seitkalijevas
Aurimo Kuckailio/15min nuotr./R.Seitkalijevas

Valdas Dopolsas

24 metų profesionalus bėgikas renkasi ilgas distancijas. Šiemet jis pateko į olimpines žaidynes ir maratone finišavo 111 vietoje.

Vytauto Dranginio nuotr./Valdas Dopolskas
Vytauto Dranginio nuotr./Valdas Dopolskas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką